2013 Gruodžio 04

Pėsčiųjų traumos žiemą: dažniausiai lūžta dilbio ir riešo kaulai

veidas.lt


Šaltajam metų laikui Lietuvoje padengus pėsčiųjų takus ledu, prognozuojama, kad išaugs ir traumų skaičius. Praėjusių metų žiemos laikotarpio „Aviva Lietuva“ išmokų už traumas statistika rodo, kad dažniausiai šaltuoju metu laiku pėsčiuosius persekioja riešo ir dilbio kaulų lūžiai.
„Žiemos laikotarpiu reikia vadovautis posakiu „skubėk lėtai“. Ypatingai tai patariama ten, kur takai nebarstomi, mažiau apšvietimo, o paviršius nelygus. Žmogui paslydus, beveik visada nevalingai stengiamasi į žemę atsiremti rankomis, todėl dažniausiai ir lūžta būtent dilbio ir riešo kaulai“ ,- sako „Aviva Lietuva“ vyriausiasis draudimo rizikos vertintojas, gydytojas Šarūnas Žemaitis.
Remiantis „Aviva Lietuva“ praėjusių metų žiemos mėnesių išmokų už traumas statistika, dilbio ir riešo lūžių skaičius, lyginant su rudens mėnesiais, išaugo daugiau nei dvigubai. Iš viso už šio tipo lūžius savo gyvybės draudimo klientams per tris žiemos mėnesius bendrovė išmokėjo daugiau nei 64 tūkst. litų.
Anot bendrovės statistikos, pėsčiuosius žiemą taip pat gana dažnai persekioja čiurnos kaulų, pėdos kaulų, blauzdos kaulų ir alkūnkaulio lūžiai.
„Dažniausiai lūžiai pasireiškia aštriu, stipriu skausmu, dėl skausmo sutrinka galūnės funkcija, sumušta vieta ištinsta. Tokiu atveju nukentėjęs žmogus arba šalia esantys žmonės turėtų padėti ir kiek įmanoma labiau imobilizuoti sužeistą vietą ir iš karto kreiptis į gydytoją, o ne bandyti gydytis patys“ ,- komentuoja Š.Žemaitis.
„Aviva Lietuva“ šių metų sausio – lapkričio mėnesiais dėl nelaimingų atsitikimų savo gyvybės draudimo klientams iš viso jau išmokėjo daugiau nei 2.8 mln. litų išmokų arba 5 proc. daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu.
„Aviva Lietuva“ yra tarp trijų didžiausių ilgalaikio taupymo paslaugų tiekėjų Lietuvoje. Bendrovė priklauso vienai stambiausių draudimo grupių Europoje „Aviva“. Iš viso įmonė „Aviva Lietuva“, kuri veiklą Lietuvoje pradėjo 2001 metais, aptarnauja 234 tūkst. klientų – gyvybės draudimo klientų įmonė turi 49 tūkst., pensijų fondų – 185 tūkst.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Kažkas Kažkas rašo:

    Kas jums geriau – ar kad lūžta, ar ne? Kitiems, žinoma :) .


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...