2011 Kovo 15

Žiniasklaida

Permainos radijo rinkoje

veidas.lt

Palyginti mažoje Lietuvos rinkoje veikia itin daug radijo stočių: keliolika respublikinių ir keliasdešimt regioninių. Stipriai susitraukus reklamos per radiją rinkai ir iš lėto mažėjant radijo populiarumui (daug jaunų žmonių per ausinukus mieliau klausosi savo mėgstamos parsisiųstos muzikos), vis daugiau radijo stočių išgyvena sunkius laikus.

Lietuvos radijo ir televizijos komiteto administracijos direktorius Nerijus Maliukevičius teigia, kad pastarojo penkmečio ataskaitos rodo nuolatinį radijo rinkos kritimą. Mažėja ir radijo stočių pajamos. Pasak TNS LT projektų vadovės Justinos Tauginienės, 2010 metais radijo pajamos iš reklamos sumažėjo apie 5,6 proc.

Sunkiausiai šiandien verčiasi smulkesni transliuotojai. Pasirodo, vienintelis radijas, kuris pastaraisiais metais išplėtė savo aprėpiamą teritoriją – tai “Marijos radijas”. Dabar jis transliuojamas jau šešiuose miestuose. N.Maliukevičius paaiškino, kad ši radijo stotis 2010-aisiais  laimėjo konkursą aštuonių miestų tinklui, kurio atsisakė UAB “Muzikos topai”, transliuodavę programą “Zip FM”. Kartu pridūrė, kad ir skelbiamuose konkursuose dėl dažnių dalyvių dabar kur kas mažiau. “Prieš ketverius ar penkerius metus varžydavosi po penkis pretendentus, o pernai buvo tik po du”, – sakė jis

Pagrindiniai radijo rinkos žaidėjai išlieka Lietuvos radijo, M–1 ir “Radiocentro” stočių grupės. Šiek tiek savo auditoriją pasiaugino ir jaunimui skirtą muziką transliuojančios stotys “Zip FM” ir “Power Hit Radio”.

TNS LT praneša, kad lojalių kasdienių radijo klausytojų pernai sumažėjo nuo 78,1 proc. iki 69,6 proc. Manoma, kad taip nutiko dėl įvairių mobiliųjų prietaisų, kurie leidžia klausytis norimos muzikos.

Svarbu paminėti ir dar vieną tendenciją – pasirodo, daugėja radijo besiklausančiųjų internetu. Per dvejus metus tokių klausytojų skaičius išaugo nuo 14 proc. iki 26 proc. Ir tai nestebina, nes internetu galima klausytis kokių tik nori radijo stočių, iš kokių tik nori šalių, o ir jų pasirinkimas – dešimtys tūkstančių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. evelina evelina rašo:

    TIKRAS DIEVO STEBUKLAS YRA ,, MARIJOS RADIJAS,, KLAUSAU 6 METUS IR JUMS REKOMENDUOJU.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...