2011 Balandžio 09

Vitalija Mickutė

Perkantieji bet ką turi emocinių sutrikimų

veidas.lt

Nuolaidos, įvairios akcijos ir išpardavimai – jaukas, kuris užmetamas stengiantis prisivilioti pirkėjų į parduotuvę. Akcijos skatina lenktyniavimą, nes įsigijęs prekę pigiau jautiesi gudresnis už tuos, kurie nespėjo pasinaudoti nuolaida.

Daugeliui žmonių pirkimas suteikia pasitenkinimą, o šio įpročio nereikėjo atsisakyti net sunkmečiu, nes prekybininkai pradėjo siūlyti įvairių prekių pigiau. Taip žmonės vis tiek galėjo pirkti daug, nors ir menkaverčių daiktų. Nemažai žmonių apsipirkę pajunta vidinį palengvėjimą, kad gali kontroliuoti aplinką ir save. Tačiau už šio jausmo slypi neišspręstos emocinės problemos: nesaugumas, konfliktai šeimoje.

Tie žmonės, kurie labai daug perka ir važinėja po visas parduotuves, kuriose siūlomos akcijos, turi emocinių sutrikimų.

Juk perkant penktą tokį patį daiktą vien todėl, kad jis parduodamas su nuolaida, veikia tik jausmai. Įtakos turi ir bandos jausmas – jeigu visi važiuoja ten, kur vyksta akcija, ir aš privalau dalyvauti.

Tačiau yra ir kita kategorija žmonių, kurių pirkiniai būna racionaliai apgalvoti. Jie laukia akcijos, kad galėtų įsigyti konkretų daiktą pigiau, ir daugiau nieko neperka.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...