2013 Vasario 10

Per pustrečių metų kurorte padarė daugiau nei pirmtakai per dvidešimt

veidas.lt

3 VIETA Šarūnas Vaitkus, 37 m., Palanga, 81,1 balo

Praėjusios savaitės Palangos miesto mero Š.Vaitkaus darbotvarkėje sunku buvo rasti vietos netgi pietums. Net dvi dienas nuo ryto ligi vakaro jis sėdėjo susitikimuose tai Ministro pirmininko, tai kultūros, susisiekimo, ūkio ministrų, paveldosaugininkų kabinetuose. Ir, nors Š.Vaitkus nėra naujos valstybę valdančios daugumos atstovas, visur, kur jis ėjo, degėsi žalios šviesos: susisiekimo ministras jau šią savaitę siunčia į Palangą savo pavaduotoją dėl kurorto oro uosto plėtros, Kultūros ministerija iki 100 tūkst. Lt padvigubino finansavimą projektui “Palanga – kultūros sostinė”, o Vyriausybės vadovas pažadėjo tolesnę paramą atstatomam Kurhauzui, naujai visus metus veikiančiai vasaros estradai, taip pat aplinkkeliui.
Š.Vaitkui, prieš pustrečių metų tapus meru, pagaliau pradėjome ne tik klausytis, o ir realiai matyti pokyčius kurorte. Jis tik per kelerius metus padarė tiek, kiek jo pirmtakai nė nesvajojo. Ir dar viena svarbi detalė: domintis savivaldybių gyvenimu, nereto miesto ar rajono opozicija burnoja, girdi, bepigu būti geru meru, ūkiškai tvarkytis, kai gali rieškučiom semti ES struktūrinių fondų paramą. Palangos pavyzdys parodo, kad galimybė gauti paramą nėra savaiminis gėris – labai svarbu, kad meras būtų vizionierius ir gebėtų ta parama išmoningai pasinaudoti. Ankstesnės valdžios atsargiai vertino ES paramą. Per Š.Vaitkaus kadenciją miesto pažanga, panaudojant ES fondų pinigus, tapo akivaizdi.
Š.Vaitkus, be kita ko, yra ir vienas tų retų merų, kuris suvokia konkurencijos svarbą. Ir konkuruoja jis ne tik ir ne tiek su kitais mūsų kurortais, kiek su kitais mūsų regiono jūriniais kurortais.
Štai, pastaraisiais metais dauguma lietuvių pinigus mieliau išveždavo į Latviją, ypač į Ventspilį ir Jurmalą, kur ramus, saugus paplūdimys, nemokamos vaikų žaidimų aikštelės, puikūs kempingai taupiesiems turistams. Palangoje gimęs ir augęs Š.Vaitkus netruko šitą turistų srautų nutekėjimą pastebėti ir jau pernai vasarą Palangoje, šalia jūros buvo įrengtas nemokamas vaikų žaidimų parkas, o šią vasarą turėtų būti baigtas europinius standartus atitinkantis kempingas, į kurį investuojama net 4 mln. Lt. Pernai vasarą pagrindinėse miesto vietose buvo įrengtas ir nemokamas bevielis internetas. Šiemet jis bus plečiamas. Be to, šių metų gale bus baigtas naujas didžiulis sporto kompleksas su krepšinio sale. Jame atsakingiems turnyrams galės rengtis ir Lietuvos rinktinės.
Pats Š.Vaitkus teigia, kad jo tikslas, jog Palanga taptų šeimų kurortu, kuriame būtų ką veikti ištisus metus. Todėl dabar jis siekia išjudinti sustabdytus projektus: baseino su viešbučiais ir gydyklomis komplekso, vandens parko. Jau pavasarį bus pradėtas tvarkyti Birutės parkas: įrengtas naujas apšvietimas, mažoji architektūra, suolai, sutvarkyti parteriai, atnaujintas ir labiau turizmui pritaikytas Gintaro muziejus.
Patogesnė Palanga tapo ir patiems miestelėnams, nes senųjų daugiabučių kiemuose buvo įrengta 250 naujų automobilių stovėjimo aikštelių, sutvarkytos dauguma gatvių ir nutiesti nauji šaligatviai, skveras, sukurta alternatyvi daugiabučius pigiau administruojanti savivaldybės įmonė, o, kadangi jau netrukus baigsis šilumos tiekimo sutartis su įmone “Litesko”, savivaldybė suskubo teikti paraišką biokatilinėms pikti. Jos bus pastatytos po pusantrų metų, taip bene brangiausias Lietuvoje šildymas turėtų ženkliai pigti.
Reziumuojant, dera pastebėti, kad visi trys geriausi šiųmečiai merai yra gimę savo šiandien vadovaujamose savivaldybėse, visi yra jų patriotai ir per keletą metų nuveikė daugiau už visus kitus buvusius pirmtakus.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-5-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Idomu Idomu rašo:

    Kada atsiras toks meras Lietuvai…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...