2011 Liepos 05

Pedagogų motyvacijos testą šiemet laikė 300 kandidatų daugiau nei pernai

veidas.lt

BFL
Pedagogų motyvacijos testą šiemet laikė 2243 kandidatai – tai 300 kandidatų daugiau nei pernai, rodo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pateikti duomenys.

Tuo metu vieną ar kelias meno studijų krypties programas panoro studijuoti ir egzaminus, vykusius birželio 17 – liepos 4 dienomis, laikyti užsiregistravo per 2,7 tūkst. kandidatų.

Kaip BNS teigė LAMA BPO atstovė spaudai Lina Lengvenienė, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose pagrindinėje sesijoje motyvacijos testą laikė 2243 kandidatai – tai beveik 300 daugiau nei pernai. Tiesa, daugiau kaip 1,6 tūkst. užsiregistravusių laikyti šį testą į jį neatvyko.

Maksimalų dviejų balų įvertinimą gavo 1110, vieno balo įvertinimą – 995, kandidatų, nuliu įvertinti 138 kandidatų motyvacija.

Net ir gavus neigiamą įvertinimą, tai yra surinkus nulį balų, lieka galimybė pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą. Tuo metu neatvykusieji laikyti motyvaciją tikrinančio testo ir vis dėlto nusprendusieji rinktis šią studijų kryptį, galės studijuoti tik savo lėšomis.

Valstybė šiemet švietimo ir ugdymo krypčių grupei planuoja skirti 1040 studijų krepšelių: 740 universitetuose, 300 kolegijose.

Lietuvos edukologijos universitete rengtų šokio, dailės, muzikos ir teatro stojamųjų egzaminų atsakingoji administratorė, muzikos katedros lektorė Daiva Žitkevičienė pastebi, kad jau antrus metus iš eilės organizuojamas motyvacijos vertinimas stojantiesiems į švietimo ir ugdymo krypčių grupės studijų programas itin naudingas.

“Motyvacijos ir stojamųjų egzaminų vertinimo komisijos nariai džiaugiasi, kad į motyvacijos vertinimo sesiją atvykę stojantieji ne tik patikrina savo apsisprendimo tapti mokytojais tvirtumą, bet ir pasirengia atsakingai žvelgti į būsimas studijas”, – LAMA BPO pranešime cituojama D.Žitkevičienė.

Gerai besimokantys būsimi pedagogai galės gauti tikslinę stipendiją, siekiančią 400 litų. Stipendijas numatoma skirti pusei įstojusiųjų į valstybės finansuojamas vietas, atsižvelgus į jų stojimo ar studijų rezultatus.

Stojamiesiems egzaminams į meno studijų srities ir meno pedagogikos programas iš viso užsiregistravo 2 717 stojančiųjų. Daugelis jų ketino laikyti daugiau negu vieną stojamąjį egzaminą. Dalis jų laikė mažiau egzaminų, nei planavo, arba jų iš viso nelaikė.

Kolegijose teigiamai buvo įvertinti 1 092, o universitetuose – 1 696 stojantieji. Lyginant su praėjusiais metais, kolegijose sėkmingai egzaminus išlaikiusiųjų padaugėjo apie 100, o universitetuose – sumažėjo apie 250.

Dar kelios dešimtys stojančiųjų, pagrindinėje stojamųjų egzaminų sesijose negalėjusių dalyvauti dėl itin rimtų priežasčių, juos laikys papildomos sesijos metu, liepos 7–8 dienomis.

Šiais metais menų studijų srities programoms planuojama skirti 782 studijų krepšelius: 544 universitetuose, 238 kolegijose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...