2014 Birželio 17

Pedagogai mitinguos dėl atlyginimų ir kokybės

veidas.lt


Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos trečiadienį (birželio 18 d.) renkasi į mitingą prie Vyriausybės, kad valdžiai perduotų pedagogų reikalavimus – didesnių atlyginimų ir geresnės ugdymo kokybė siekius.
Vienos iš maždaug 7 organizacijų, dalyvausiančių mitinge, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas teigia, kad pagrindinis jo vadovaujamos organizacijos siekis – grąžinti iki krizės buvusį 3774 litų mokinio krepšelį, kurio dydis sumažintas maždaug 400 litų.
„Sieksime to, ko kiti jau pasiekė. Seimo nariai grąžino savo atlyginimus, bet mokinius pamiršo. Mokinio krepšelio dydį grąžinti į buvusį iki sunkmečio jie nesugeba – neranda lėšų ar laiko“, – komentuoja A.Navickas.
Jis pažymi, kad toks siekis susijęs su geresne ugdymo kokybe – vaikų skaičius klasėse, priklausomai nuo jų amžiaus, turėtų mažėti, kad pedagogai galėtų kuo daugiau dėmesio skirti kiekvienam vaikui.
Be to, ši profesinė sąjunga siekia ir didesnių mokytojų atlyginimų, tačiau ne didinant darbo užmokestį, bet grąžinant bazinę mėnesinę algą, taip pat sumažintą sunkmečiu.
„Problemų matome ir ikimokykliniame ugdyme, nors būtent tuo metu formuojasi vaiko asmenybė. Norėtume, kad ikimokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai suvienodėtų bent jau su mokytojų“, – dėsto švietimo darbuotojų atstovas A.Navickas.
Planuojama, kad į mitingą susirinks apie 1 tūkst. pedagogų. A.Navickas pažymi, kad skirtingas profesines sąjungas mitinge dalyvauti ragina ir kiek skirtingi tikslai. Pavyzdžiui, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga skelbia reikalausiančios didinti švietimo finansavimą taip, kad iki 2020 m. būtų pasiektas ES Komisijos, OECD ir UNESCO rekomenduojamas švietimo finansavimo lygis – ne mažiau kaip 6 procentai nuo BVP. Lūkesčių sąraše – ir ilgalaikė pedagogų atlyginimų kėlimo programa, kuri pradėtų veikti jau kitąmet.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...