2013 Gegužės 17

Patyrę kino profesionalai kviečia registruotis į „Skalvijos“ kino akademiją

veidas.lt


Nuo 2007-ųjų metų kino kūrybos ir analizės vyresnių klasių moksleivius mokanti „Skalvijos“ kino akademija laukia moksleivių, norinčių patirti kino kūrimo malonumus ir iššūkius. Savo kūrybiniais ieškojimais ir patirtimi su jais dalinsis įvairių kino sričių profesionalai, tarp kurių – kino režisieriai Janina Lapinskaitė, Giedrė Beinoriūtė bei Tomas Smulkis, kino kritikės Auksė Kancerevičiūtė, Rasa Paukštytė ir Aistė Račaitytė. Registruotis į „Skalvijos“ kino akademiją moksleiviai kviečiami nuo gegužės 16 d.
Akademijoje laukiami drąsūs, iššūkių ir ekstremalių situacijų nevengiantys 14-18 metų jaunuoliai; ypač tokių moksleivių savo kurse tikisi režisierė J. Lapinskaitė, kuruosianti dokumentinio kino programą: „Mane žavi besirenkantieji dokumentinio kino kryptį, nes aš juose atpažįstu smalsius žmones. Dokumentika – tai ne darbas su kažkokia išgalvota realybe, ne Rubiko kubo sudėliojimas, o bandymas pažinti tikrą gyvenimą ir su juo kontaktuoti. Tikiu, kad į mano kursą susirinks žmonės, gebėsiantys būti ne tik talentingais stebėtojais, bet ir mokėsiantys spręsti problemas“.
Būsimieji „Skalvijos“ kino akademijos moksleiviai gali rinktis vieną iš trijų akademijoje siūlomų studijų programų: vaidybinio, dokumentinio kino ar kino teorijos ir kritikos. Be J. Lapinskaitės, atversiančios dokumentinio kino subtilybes, jų lauks režisierius Tomas Smulkis, suteiksiantis jiems vaidybinio kino kūrimo pagrindus. Jaunai lietuvių kino kūrėjų kartai atstovaujantis režisierius pasižymi didele darbo su moksleiviais patirtimi, kurią sukaupė dėstydamas moksleiviams, dalyvaujantiems nacionaliniame kino edukacijos projekte „Mokausi iš kino“.
Intelektiniu kino žiūrėjimo malonumu sieks sudominti kino kritikių Rasos Paukštytės bei Aistės Račaitytės tandemas.  Jos formuos kitokį moksleivių požiūrį į kino meną, parodydamos, kad kino žiūrėjimas yra ne tik maloni pramoga, bet gali suteikti ir kitokį – mąstymo bei rašymo – malonumą.
Padedami kino kritikių kino teorijos ir kritikos kursų dalyviai aiškinsis, kuo skiriasi, kur baigiasi ir kur susikerta vaidybinio, dokumentinio, animacinio ir eksperimentinio kino ribos. Kartu jie apibrėš melodramos, komedijos, trilerio, istorinio filmo bei kitų žanrų skiriamuosius bruožus, nagrinės klasikinį Holivudo stilių ir jį lygins su Europos autorinio kino tradicija. Tarsi savotiški anatomai moksleiviai gilinsis į kino filmo sandarą bei atskiras jo sudėtines dalis: kino pasakojimą, veikėjus, filmo laiką ir erdvę, kino muziką bei garso takelius, sceną ir epizodus.
„Bus analizuojama, kaip visi šie elementai stebuklingai susijungia į vieną kūrinį pasitelkus montažą, – intriguoja tik kas antrus metus rengiamo kino teorijos ir kritikos kurso dėstytoja Rasa Paukštytė. –Tačiau sunku suprasti ir vertinti filmus, pačiam nepabandžius jų kurti, todėl kino teorijos ir kritikos studentai galės „įkišti nosį“ ir į kino virtuvę. Kartu su kitais „Skalvijos“ kino akademijos studentais jie mokysis kino kūrimo pagrindų ir kurs pirmuosius trumpametražius filmus“.
Priklausomai nuo pasirinktos programos užsiėmimai „Skalvijos“ kino akademijoje truks vienerius arba dvejus metus. Vaidybinio bei dokumentinio kino programą pasirinkę moksleiviai bendravimu su kino režisieriais ir bendraminčiais džiaugsis dvejus mokslo metus, o susibūrusieji į kino teorijos ir kritikos kursą – vienerius. Užsiėmimai rengiami du kartus per savaitę. Juos taip pat papildys kitų kino sričių profesionalų paskaitos, apimsiančios kino istorijos, scenarijaus kūrimo, operatoriaus darbo, montažo ir kitų susijusių įgūdžių lavinimą.
„Skalvijos kino akademija“ susidomėję moksleiviai birželio 1 d., šeštadienį, kviečiami į Akademijoje studijuojančių moksleivių filmų peržiūrą „Skalvijoje“. Savo darbus pristatys kino režisierės Giedrės Beinoriūtės kuruojami dokumentinio kino bei T. Smulkio vadovaujami vaidybinio kino pirmakursiai. Kino ekrane diplominius darbus parodys iš J. Lapinskaitės mokęsi vaidybinio kino antrakursiai.
Norintys įsijungti į „Skalvijos“ kino akademijos studentų gretas kviečiami registruotis e. paštu akademija@skalvija.lt, prieš tai užpildę www.skalvijoskinoakademija.lt patalpintą anketą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...