2011 Gruodžio 31

Paskutinę šių metų naktį – karališkoji opera „Didonė ir Enėjas“

veidas.lt


Paskutinę šių metų dieną 18.30 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų Didžiojoje Menėje skambės karališka žymiausio anglų baroko kompozitoriaus Henry Purcello opera „Didonė ir Enėjas“.

Kiekvienas vakaro klausytojas galės pasinerti į mitinius laikus, kai Kartaginos karalienės Didonės ir Trojos karo didvyrio Enėjo meilės liepsna buvo negailestingai užpūsta magiškų piktųjų dvasių intrigų. Dramą užbaigia vienas gražiausių ne tik H. Purcello, bet ir baroko muzikos apskritai perlų – Didonės rauda. Šis nuostabios muzikos šedevras baigiasi tragiškai, tačiau kūrinyje triumfuoja taurumo ir ištikimybės dvasia, o didingumo kupiną muziką įvairina taganų bei jūreivių pasirodymai.

Kūrinį atliks jauni, talentingi atlikėjai. Tai solistai: Nora Petročenko, Saulė Šerytė ir Nerijus Masevičius. Muzikinį dvaro, piktųjų veikėjų bei linksmųjų jūreivių įvaizdį kurs kamerinis choras „Aidija“. Šią operą choras yra atlikęs 1992 metais Žemutinės pilies griuvėsiuose.

Instrumentines partijas grieš Kauno styginių kvartetas: Karolina Beinarytė, Dalia Terminaitė, Eglė Karžinauskaitė ir Saulius Bartulis, bei Daiva Stulgytė (klavesinas), Ieva Baublytė (išilginė fleita, renesansinė arfa) ir Ugnius Dičiūnas (obojus).

Operą diriguos energingasis „Aidijos“ Maestro Romualdas Gražinis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...