2013 Balandžio 24

Pasiilgusiems chorinės muzikos – kūriniai iš viso pasaulio

veidas.lt


Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“ pirmą kartą surengė tarptautinį sakralinės muzikos kompozitorių konkursą POLIFONIJA 2013. Paraiškų dalyvauti sulaukta iš viso pasaulio: Jungtinių Amerikos valstijų, Italijos, Jungtinės karalystės.
Tuos, kurių ausis pasiilgo profesionalios chorinės muzikos, balandžio 27 d. Šiaulių valstybinis kamerinis choras kviečia į baigiamąją kompozitorių konkurso programą Šiauliuose.

„Pastaruoju metu darosi vis sunkiau atrasti gerai skambančių, chorui atlikti malonių kūrinių, – sakė choro „Polifonija“ vadovas Tomas Ambrozaitis, – kartais atrodo, kad Lietuvos kompozitoriai yra pakliuvę į savotiškas šiuolaikinės muzikos pinkles, todėl norime priminti apie klasikinę, klausytojo ausiai įgimtai patrauklią,  natūralaus skambesio muziką.“ Tomas Ambrozaitis tikisi, kad šis konkursas savo reikalavimais padės atrasti šiuolaikinę kompozitorių pamainą praeities chorinės muzikos grandams.

Konkurso organizatoriai pasakojo, kad susidomėjimas konkurso idėja buvo vos tik paskelbus pirmąsias žinutes apie dalyvių registraciją. „Šiais metais sulaukėme dešimties dalyvių, kito konkurso metu tikimės jau daugiau. Bet ir tie dešimt kompozitorių atsiuntė labai įdomius kūrinius. „Yra juose visko: ir „šizo“ ir labai įdomių harmonijų. Nors tai yra sakralinės muzikos konkursas, bet kompozitoriai atrado sakralumo ir šiuolaikiškumo vidurkį“ – sakė konkurso organizatoriai.

Komisijos narys, kompozitorius Donatas Zakaras džiaugėsi, kad atsirado konkursas, kuriame Lietuvos muzikos kūrėjai turi galimybę susitikti su kitų pasaulio šalių kompozitoriais: „Dalyvauti Lietuvoje rengiamuose kompozitorių konkursuose vis labiau pritrūksta motyvacijos“. Pasak komisijos nario, dažniausiai vertinimo komisijoje – visiems gerai pažįstami nariai, nes mūsų šalis yra per maža, kad kiekvienam konkursui būtų surinkta dalyviams dar nematyta komisija. „Tarptautinis konkursas – tai staigmena: ir komisija, ir dalyviai yra iš viso pasaulio ir tai – puikus iššūkis,“ – sakė Donatas Zakaras.

Iš dešimties dalyvių yra atrinkti penki geriausieji. Penkios kompozicijos išsiskyrė iš kitų savo muzikiniu novatoriškumu, kompozicijos muzikos kalbos originalumu, muzikinių išraiškos priemonių panaudojimu. Tie kūriniai beveik kiekvienas turi bent kelis taktus tokios harmonijos, kurią išgirdus supranti, kad to dar negirdėjai.

Visų penkių geriausių kompozicijų ir, programos paįvairinimui, kitų kompozitorių mišrią programą atliks Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Kūrinius ruošia ir koncerte chorui diriguos „Polifonijos“ vadovas Tomas Ambrozaitis. Koncertas įvyks balandžio 27 dieną, 17 valandą „Polifonijos“ koncertų salėje, Aušros al. 15, Šiauliuose.

Kompozicijas vertina tarptautinė komisija: Ilona Brege (Latvija), Ingo Ernst Reihl (Vokietija), Rolandas Muleika (Prancūzija), Donatas Zakaras (Lietuva), Vaclovas Augustinas (Lietuva), Tomas Ambrozaitis ir komisijos pirmininkė, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkė Zita Bružaitė.

Daugiau informacijos internetinėje svetainėje www.polifonija.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...