2011 Sausio 15

Švietimas

Pašalintų nepažangių studentų universitetuose – vienetai

veidas.lt

Siūlymai už pinigus parašyti akademinius rašto darbus – kursinius, bakalauro ir magistro, – Lietuvoje tapo masiniu reiškiniu. Tarp tokius darbus pardavinėjančiųjų – jau nemaža konkurencija. Tačiau studentų, pašalintų dėl akademinio nesąžiningumo (nusirašinėjimo, plagijavimo ir pan.), universitetuose skaičius beveik nesikeičia. Antai Vilniaus universitete pernai už “nesąžiningumą studijų vertinimo metu” pašalinta vos 15 studentų, užpernai – 9. Tuo metu Kauno technologijos universiteto (KTU) akademinių reikalų prorektorius Pranas Žiliukas sako, kad pas juos per metus tokių atvejų pasitaiko vos du trys.

Pasak P.Žiliuko, iš universiteto šalinama nustačius plagiatą baigiamuosiuose – bakalauro ar magistro darbuose, tačiau tokie atvejai itin reti. Panašios tendencijos, anot akademinių reikalų prodekano Alfonso Daniūno, vyrauja ir Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU): “Pas mus iš universiteto išmetami irgi tik vienetai. VGTU sunku plagijuoti – juk esame inžinerinis universitetas. Kiekviena užduotis studentui dažniausiai būna individuali”. O P.Žiliukas spėja, kad po naujos studentų krepšelių sistemos akademinis jaunimas elgiasi atsargiau, bijo jį prarasti, tad sukčiauja itin retai. “Juk apleidus universitetą gali tekti grąžinti pinigus valstybei”, – primena P.Žiliukas. Jo teigimu, gana dažnai “prasikaltusiam” studentui taikomos švelnesnės bausmės – studijas leidžiama tęsti po metų, skiriamas papeikimas ir pan. “Šalinimas iš universiteto, – nurodo jis, – kraštutinis atvejis.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. studentė studentė rašo:

    nebūkime naivūs: nesąžiningas yra kas trečias studentas, o ypač neakivaizdines studijas pasirinkęs žmogus… niekam nerūpi iš kur gaunami jų rašto darbai – svarbu atsiskaito ir už mokslą pinigus moka!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...