2015 Gegužės 09

Operos ir baleto teatras turės savo kvapą

veidas.lt

BFL

Antrąjį gegužės savaitgalį, gegužės 9-10 d., tarptautinė organizacija „Opera Europa“ skelbia Europos operos dienomis. Daugiau nei šimtas operos teatrų 24 šalyse ta proga kviečia į nemokamus renginius – ekskursijas, susitikimus ir koncertus.

Akcijos organizatoriai teigia, kad šiuolaikinė publika vis daugiau laiko praleidžia skaitmeninėje erdvėje, atveriančioje duris į turtingą ir margą kultūros pasaulį. Todėl šį savaitgalį pradedama „Opera Europa“ skaitmeninė platforma, kurioje  jau gegužės 8-osios vakarą iš Madrido karališkojo teatro viso pasaulio žiūrovams bus gyvai transliuojama „Traviata“. Vėliau spektaklio įrašas bus saugomas ir prieinamas platformos lankytojams dar šešis mėnesius. Čiapat bus talpinama išsami informacija apie daugelio Europos operos teatrų spektaklius.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras taip pat prisideda prie šios internetinės iniciatyvos: teatro „Facebook“ paskyroje bus paskelbti filmukai apie artistų kostiumų siuvyklą, dekoracijų dirbtuves, scenos mechanizmus bei ypatingąjį teatro kvapą. „Kvapų namų“ specialistės vaikščiojo po teatro užkulisius, teatro garažą, butaforijos ir grimo kambarius, moterų ir vyrų drabužines, baleto sales, orkestro ložę ir, žinoma, pagrindinę sceną bei analizavo, kokie komponentai sudaro vienos ar kitos erdvės būdingą dvelksmą, kurio neįgudusi nosis galbūt net nesuvokia kaip atskiro specifinio aromato. Pavyzdžiui, scenoje buvo užuostas sausas kvapas su medžio, geležies, dulkių, vaško, tabako bei ambros natomis. Vėliau „Kvapų namų“ laboratorijoje sauso medžio dvelksmui perteikti pasirinktas  virgininio kadagio eterinis aliejus, o jį sumaišius su ambros kvapu (Peru balzamu) ir dar keletu elementų gautas suestetinto ir sustiprinto scenos aromato akordas.

Tačiau savaitgalį žiūrovai kviečiami pabendrauti su atlikėjais ir betarpiškai. Šeštadienį 11 val. pievelėje prie Kipro Petrausko paminklo visiems kartu siūloma išgerti tradicinės „Kavos su Kipru“, 13 val. vyks Teatro kvapo, sukurto „Kvapų namų“ laboratorijoje, pristatymas ir parodos atidarymas Raudonojoje fojė, 14 val. – šventinis koncertas Kamerinėje salėje, kuriame dalyvaus teatro operos stažuotojų programos diplomantai Karolina Glinskaitė, Aistė Miknytė, Šarūnas Šapalas ir Rokas Šveisteris, šokio kolektyvas „Polėkis“ bei vaikų operos studijos mažieji dainininkai.

Sekmadienį 13 ir 15 val. smalsuoliams rengiamos tradicinės ekskursijos po teatro užkulisius, į kurias būtina išankstinė registracija. Jų dalyviams bus leidžiama pasikvėpinti ir naujaisiais Teatro kvapo kvepalais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...