2012 Balandžio 10

OKT teatro scenoje – premjera „Julijus Cezaris“

veidas.lt


OKT/Vilniaus miesto teatras sezoną užbaigs premjera. Gegužės 17, 18, 19, 20 d. OKT Studijoje savo naują spektaklį pagal W.Shakespeare‘o pjesę „Julijus Cezaris“ pristatys režisierius Artūras Areima.

Pjesė “Julijus Cezaris” yra pagrįsta tikrais senovės Romos istorijos įvykiais ir pasakoja apie sąmokslą prieš Romos diktatorių Julijų Cezarį. Tai buvo viena iš pirmųjų Shakespeare’o pjesių, pastatytų “Globe” teatre Londone, o vėliau sulaukė ypač daug sceninių ir kinematografinių interpretacijų. Lietuvos teatro scenoje ši pjesė iki šiol niekada nebuvo statyta.

Režisierius A.Areima, pasitelkdamas parodiją ir satyrą, į spektaklio centrą iškelia absurdo valdomą politikų kartą ir analizuoja amžiną politinės galios temą.

„Spektaklio veikėjų vyraujantis bruožas – nieko neveikimas tik imituojant veiksmus. Valdžia stebi arklių lenktynes ir tuščiai postringauja, tačiau jiems neįdomus realus šalies gyvenimas. Jie gyvena menamoje realybėje“, – pasakoja A.Areima, pabrėždamas, kad W.Shakespeare‘o aprašytos realijos lengvai atpažįstamos ir šiais laikais.

Spektaklyje „Julijus Cezaris“ vaidina Tomas Stirna, Tadas Gryn, Tomas Rinkūnas, Daumantas Ciunis, Tomas Kliukas ir Paulius Ignatavičius.

Premjera įvyks gegužės 17, 18, 19, 20 dienomis OKT Studijoje (Ašmenos g. 8, Vilnius). Bilietus platina „Tiketa“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...