2012 Kovo 16

O.Koršunovo spektaklis „Vaidinant auką“ atsisveikina su žiūrovais

veidas.lt


Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vaidinant auką“ pagal brolių Presniakovų pjesę palieka sceną. Balandžio 13 d. spektaklis bus parodytas paskutinį kartą. Tačiau atsisveikinimas bus linksmas – po spektaklio žiūrovai turės galimybę sudalyvauti aukcione ir įsigyti jiems patikusius daiktus iš spektaklio.

„Vaidinant auką“ – tai kūrinys apie Valią, veikėją, susiduriantį su jį supančio gyvenimo idiotizmu ir Hamletiškose situacijose vaidinantį nusikaltimų aukas. Nusikaltimo vieta – nuo įprasto buto, baseino, iki japoniško restorano, nusikaltėliai – riboto mąstymo, šiuolaikinės estrados ir televizijos suformuoto mentaliteto tipai, tikrovė – šiandieninė, šiek tiek rusiška, ir visa tai juosiama stilizuotų muzikinių štrichų, sudėliojančių viską į vientisą teatrinį kūną.

Kas gautųsi sudėjus kriminalines laidas, Freudą ir visa tai lydintį juoką pro ašaras? Spektaklio žiūrovai yra kviečiami pasijuokti iš šiandieninės visuomenės ydų ir paklaidžioti kartu su stereotipinėse ir tragikomiškose gyvenimo situacijose pasiklydusiais herojais.

Septintus metus skaičiuojančiame spektaklyje žiūrovai išvys gausybę teatro pasaulyje žymių aktorių, tokių kaip Darius Gumauskas, Dainius Gavenonis, Eglė Mikulionytė, Dalia Michelkevičiūtė, Arvydas Dapšys ir kt. Tarp jų ir Vaidotą Martinaitį, kuris už antraplanį vaidmenį O.Koršunovo spektaklyje „Vaidinant auką“ 2006 m. įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Apie spektaklį aktorius atsiliepia taip: „Oskaro Koršunovo interpretacija – išskirtinė – tai šiuolaikinis epinis anekdotas apie laike pasiklydusią buitį, bei žmogaus santykį su ta buitimi. Spektaklyje ryški „tarybinių“ vertybių griuvimo tragedija, ypač įdomios emocijos, kaip šią tragediją išgyvena senąja sistema aklai tikėję rusai. Be to, lietuviškoji „Vaidinant auką“ interpretacija išsiskiria vaizdinga Jūratės Paulėkaitės scenografija, specialiai šiam spektakliui paruoštu Gintaro Sodeikos muzikiniu takeliu, nuteikiančiu gerai mums pažįstamoms kultūrinėms aliuzijoms.“

Balandžio 13 d. 19 val. Ūkio banko teatro arenoje spektaklis paskutinį kartą dalins žiūrovams gerą nuotaiką, aktoriai – savo profesionalią bei laiko patikrintą vaidybą, o pabaigoje – suteiks galimybę norintiems įsigyti ir vieną kitą materialų prisiminimą. Daugiau informacijos apie galimus įsigyti daiktus bei patį aukcioną žiūrovai sužinos jau kitą savaitę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...