2011 Liepos 13

Nuteistas kinų milijardierius perka lėktuvnešį

veidas.lt

Kinijos milijardierius ir dar neseniai pačiu turtingiausiu Kinijoje laikytas žmogus Huanas Guanju pateikė paraišką pirkti Didžiosios Britanijos lėktuvnešį „Ark Royal“. Verslininkams, šiuo metu atliekantis bausmę kalėjime, laivą nori paversti didžiausiu pasaulyje parodų centru ant vandens.

Kinijos dienraštis „Beijing Times“ neseniai pranešė, kad Honkongo kompanija „Eagle Vantage Management“ („Eagle“) nusiuntė prašymą britų kariškiams pirkti iš jų lėktuvnešį „Ark Royal“.

Ši naujiena nebūtų tapusi dideliu skandalu jei ne tas faktas, jog galutiniu lėktuvnešio pirkėju buvo įvardytas minėtasis kalinys, milijardierius Huanas Guanju, nuteistas 14 metų už garsių prekinių ženklų padirbinėjimą, manipuliacijomis vertybinių popierių biržose ir kyšių davimu aukštiems pareigūnams. H. Guanju kartu su broliu yra įsteigęs didžiausią Kinijos teritorijoje elektronikos prekių parduotuvių tinklą „Gome Electronics“. Šiuo metu šalyje veikia 1300 šio tinklo parduotuvių, o H. Guanju turtas vertinamas 6,3 mlrd. JAV dolerių. Milijardierius kaltinamas 5 pareigūnų papirkimu, kuriems jis davė 675 tūkst. JAV dolerių kyšių, o pastarieji jam teikdavo įslaptintą informaciją apie sandorius vertybinių popierių biržose. H. Guanju nuosprendyje taip pat paskirta 88 mln. dolerių bauda. Jis dar ir šiandien valdo 34 proc. parduotuvių tinklo „Gome“ akcijų.

Tuo tarpu lėktuvnešį panorusi įsigyti „Eagle“ tvirtina, kad H. Guanju neturi didelės įtakos šioje kompanijoje, nors ir yra didžiausias „Eagle“ akcininkas.

Paraišką britų kariškiams pateikęs atstovas Čžao Ciguanas sako, kad kalinys visiškai neisikiša į šio sandorio veiksmus, o sprendimą įsigyti lėktuvnešį priėmė „Eagle“ valdyba, į kurios veiklą nuteistasis neturi galimybių kištis. Jo žodžiais, sprendimą pirkti „Art Royal“ priėmė visa „Eagle“ valdyba. Jei kinai nugalės konkurse, britų lėktuvnešis bus nuplukdytas į Honkongą arba Makao, kur bus paverstas didžiausiu pasaulyje plaukiojančiu parodų centru. Čia žadama demonstruoti tik elitinus eksponatus. Šio sandorio vertė neskelbiama.

„Ark Royal“ yra vienas iš penkių Britanijos karališkojo jūrų laivyno lėktuvnešis – jau penktasis, turintis tokį vardą. Pirmasis „Ark Royal“ buvo pastatytas XXVI amžiuje ir dalyvavo sutriuškinant garsiąją ispanų „armadą“ 1588 metais. Dabartinis lėktuvnešis ant vandens buvo nuleistas 1981 metais, o eksploatuoti pradėtas 1985 m. Laivo ekipažas – 1050 žmonių, įskaitant ir sraigtasparnių bei bombonešių pilotus, laivo talpa – 22 tūkst. tonų.

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija sprendimą parduoti lėktuvnešį priėmė šį kovą. Laivas sukėlė didelį pirkėjų susidomėjimą. Tarp potencialių pirkėjų – viena metalo perdirbimo gamykla, taip pat garsus kazino tinklas. Taip pat planuojama, kad lėktuvnešis gali būti spec. karinių pajėgų baze per Olimpines žaidynes kitais metais Londone. Taip pat lėktuvnešį siūloma paversti sraigtasparnių oro uostu. Paraiškos pirkti lėktuvnešį buvo baigtos priiminėti liepos 6 d. Gynybos ministerijos atstovas pareiškė, kad paraiškų yra tiek daug, kad jų peržiūra užtruks ilgiau nei du mėnesius. Tačiau realiausiu pretendentu tapti naujuoju „Ark Royal“ savininku įvardyjamas Kinijos kalinys.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...