2011 Rugpjūčio 10

Norvegijos kalėjimuose geriau nei sanatorijose

veidas.lt


Viename paskutinių amerikiečių žurnalo „Time“ numerių išspausdintas pasakojimas apie Norvegijos naują kalėjimą Haldene, kuriame, kaip tikėtina, šiuo metu yra laikomas terorizmu įtariamas Andersas Behringas Breivikas.

Šio kalėjimo atidaryme pavasarį lankėsi Norvegijos karalius Haroldas V-asis. Kalėjimas pastatytas 30 hektarų pušyne, jis paskaičiuotas laikyti 252 nuteistuosius. Įkalinimo įstaigos statyba ir įrengimas Norvegijos biudžetui atsėjo 252 mln. JAV dolerių. Sąlygos įkalintiesiems čia – geresnės negu daugelyje Lietuvos sanatorijų.

Standartinė kalėjimo kamera – 12 kv. metrų patalpa, kurioje yra šiuolaikiški baldai, kabelinė televizija bei 2 kv. m dušo kabina. Kalėjimo teritorijoje yra kultūros centras, kuriame yra garso įrašų studija, kūrybinės dirbtuvės, biblioteka, žiemos sodas, sporto centras su didele sporto sale, atskiri nameliai ilgalaikiams pasimatymams, patalpos mokymuisi ir laboratoriniams darbams, medicinos centras bei gamybinės patalpos.

Kalėjimo viduje – gausybė meno kurinių, kuriems nupirkti buvo išleistas vienas milijonas dolerių. Haldeno kalėjimo režimas – laisvas, kaliniai gali laisvai judėti po visą įstaigos teritoriją.

„Norvegijos bausmių atlikimo sistemos pagrindas yra pagarba žmogui ir jo teisėms, – sako Haldeno kalėjimo direktorius Are Hoidalas. – Todėl jokio stebuklo, kad mūsų įstaiga yra moderni, čia nematau“.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...