2016 Lapkričio 22

Pranešimas spaudai

Norintiems tapti profesionaliais plaukikais – daugiau galimybių

veidas.lt

BFL/A.Koroliovo nuotr.

Vis dažniau Lietuvos plaukikams sėkmingai pasirodant pasaulyje, norinčiųjų save išbandyti šioje sporto šakoje tik daugėja. Ypač vaikų, kurie plaukimą renkasi ne tik kaip aktyvų laisvalaikį, bet ir norėdami tapti profesionaliais sportininkais. Tuo tikslu mūsų šalyje gerinamas ir šių paslaugų prieinamumas.

Kaune „Girstučio“ baseine veiklą vykdantis plaukimo klubas „Olympia“ nuo kitų metų pradžios padės ne tik profesionaliems sportininkams pasiruošti tarptautinėms varžyboms, bet visapusiškai bus ugdomi ir pradedantieji plaukikai, norintys siekti sportinių aukštumų.

Tad čia nuo ateinančių metų pradžios bus formuojamos gabių vaikų sportinės grupės, rengiamos varžybos, ieškoma naujų talentų profesionaliajam sportui.

„Matome didžiulį susidomėjimą plaukimo sportu, kurį lemia svarbūs Lietuvos sportininkų pasiekimai. Tad jaučiame pareigą prisidėti prie šios sporto šakos populiarinimo Lietuvoje ir norime remtis geriausiais užsienio šalių pavyzdžiais, kur sėkmingai veikia klubinė plaukimo sistema. Tai Olandija, Didžioji Britanija, JAV, Belgija. Mūsų vizija – prisidėti prie profesionalių plaukikų ugdymo, kurie ateityje atstovautų Lietuvą profesionalų varžybose“, – sakė plaukimo klubo direktorius Andrius Survila.

Šiuo metu „Olympia“ plaukimo klube dirba 14 trenerių, savo plaukimo įgūdžius tobulina 800 vaikų. Yra sudarytos 46 vaikų plaukimo, 3 – suaugusiųjų plaukimo grupės, o 4 – vaikų, besimokančių plaukti kartu su tėvais, grupės.

Daugiausia dėmesio žadama sutelkti į mokyklinio amžiaus vaikams skirtų sportinių programų sudarymą, rengiamas atrankines varžybas. Be to, pirmosios varžybos „Girstučio“ baseine besitreniruojantiems mokyklinio amžiaus vaikams bus surengtos dar šį gruodį. Profesionalų pagalbos sulauks ir kitų amžiaus grupių plaukimo entuziastai, norintys ne tik reguliariai sportuoti, bet ir tobulintis, dalyvauti mėgėjų, veteranų varžybose.

Siekiant visapusiškai ugdyti plaukimo entuziaztus, ateinančiais metais bus rengiami ir edukaciniai užsiėmimai ne tik sveikos gyvensenos, mitybos, bet ir sporto psichologijos bei motyvacijos temomis. Vyks ir susitikimai su profesionaliais sportininkais, iš kurių klubo nariai galės pasisemti įkvėpimo sportuoti bei siekti užsibrėžtų rezultatų.

„Ieškosime galimybių padėti ir talentingiems plaukikams, kurių finansinė padėtis yra sudėtinga. Šiuo tikslu norime pasitelkti partnerius, kurie remtų geriausiais duomenimis pasižyminčių vaikų galimybes tobulinti plaukimo gebėjimus“, – tvirtina A. Survila.

Daug dėmesio bus skiriama ir socialiniams projektams, kuriais į šią sporto šaką tikimasi pritraukti talentingus žmones. Vienas iš jų – Lietuvos Plaukimo Federacijos inicijuotas projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, kurios ambasadorė yra Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė, kuriame aktyviai dalyvauja šis plaukimo klubas. Jį įgyvendinant, kartu su klubo treneriais plaukti mokosi 1131 antros klasės moksleivis iš 23 Kauno miesto ir rajono mokyklų, kurie mokomi pradinių plaukimo įgūdžių, saugaus elgesio vandenyje bei prie jo.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...