2012 Vasario 09

Nesusitarus, mėnesio pabaigoje laukia mokytojų streikas

veidas.lt


Augant nesutarimams tarp Švietimo ir mokslo ministerijos bei mokytojų profsąjungos, pastarieji savo poziciją pasirengę parodyti streiku.

Iš pradžių numatytas įspėjamasis streikas, kurio metu mokytojai nedirbtų dvi valandas. Vėliau neatmetama ir neterminuoto streiko galimybė. Įspėjamojo streiko galima sulaukti jau šio mėnesio pabaigoje.
Tokią informaciją „Veidui“ patvirtino Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius. Jo vadovaujama sąjunga surinko daugiau nei 15 tūkst. streikui pritariančių pedagogų parašų. Iš viso Lietuvoje dirba apie 55 tūkst. pedagogų.
Pagrindinis profsąjungos reikalavimas – išsaugoti nedideles kaimo mokyklas. Anot mokytojų, dar 2001 m. įvesta studijų krepšelių sistema išsikreipė ir šiuo metu yra paranki tik didelėms mokykloms. „Kaimuose, kur gyvena mažiau mokinių, mokyklos pasmerktos būti „minusinėmis“, nes nesurenka krepšelių. Savivaldybės negali skirti joms pakankamai lėšų, nes neužtektų kitoms sritims. Jei finansavimo modelis nesikeis, daugelis mažų mokyklų neišvengiamai bus uždarytos“, – neabejoja A.Jurgelevičius.
Tarp kitų mokytojų reikalavimų – ir siekis įvesti vadinamąją minimalią „18 kontaktinių valandų pedagoginę normą“, kuri apsaugotų mokytojus nuo per didelio turimų pamokų skaičiaus apkarpymo. Mokytojai taip pat pasisako ir prieš jų veiklos vertinimą kas ketveri metai.
Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys patikino, kad ministerija stengiasi atsižvelgti į mokytojų reikalavimus: yra sudarytos darbo grupės, taip pat laukiama visų suinteresuotų grupių pasiūlymų dėl naujos finansavimo koncepcijos. „Ar streikas įvyks, priklausys tik nuo pačių profsąjungų“, – teigia viceministras.
Šiuo metu kompromiso tarp profsąjungos ir ministerijos ieško net specialiai tam sudaryta taikinimo komisija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Anonimas rašo:

  Sumazint jiems ten reikia algas, tai maziau nepagristai rekaus ir reikalaus. Ir taip daug gauna uz toki darba. Geda butu ir streikuoti.

 2. kaimiete kaimiete rašo:

  Mokytojai moko mūsų vaikus-kas čia baisaus kas ketveri metai atestacija?Juk mokytojams tobulėti tai gal reikia?

 3. kaimiete kaimiete rašo:

  As vis galvoju-geltonu autobusiuku pripirkta vaikams vežioti,tai ar ne geriau vežioti vaikus į mokyklas negu laikyti kaime trims vaikams mokytoja?

 4. deividas deividas rašo:

  Kokias dar algas anonime paskaityk straipsni pirma. Nesamone veziot vaikus is kaimo. Reik streikuot ir streikuot zmones kurie turi vaiku ir pagalvokit apie juos eikit i gatves. Jusu vaiku ateitis.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...