2015 Sausio 22

Nerijus Jauneika: „99 procentai aplinkinių netikėjo, kad man pavyks“

veidas.lt

Dažnam iš mūsų rytinė kava – tradicinis mėgstamas ritualas prieš darbo dieną. O štai trisdešimtmečiam Nerijui Jauneikai būtent kava padėjo sukurti sėkmingai plėtojamą verslą. Vyras teigia, kad pirmasis žingsnis verslo link buvo sunkus, bet jei reikėtų viską pradėti iš naujo, neabejotinai darytų tą patį.

Dovilė Joneliūnienė

99 proc. žmonių, išskyrus mano brolį ir sužadėtinę, ragino nieko nedaryti. Dauguma Alytaus miesto piliečių į mano verslo idėją žvelgė skeptiškai, sakydami, kad nieko nesitikėčiau. Tačiau užsibrėžiau tvirtą tikslą, žinojau, ko noriu, ir į neigiamas prognozes nekreipiau dėmesio“, – pasakoja Nerijus.

Iš tiesų kitas esant tokiai situacijai tikriausiai suabejotų, paklausytų artimųjų ir nesiektų savo tikslo, tačiau Nerijus nuo pat pradžių buvo nusiteikęs ryžtingai, vydamas šalin negatyvias mintis. Bendraujant su juo viso pokalbio metu buvo justi ryžtas. Vaikinas aiškina, kad niekada neidealizavo savo būsimojo verslo, mąstė racionaliai ir kritiškai, gebėjo priimti atsakingus sprendimus ir mokytis iš savo klaidų. Tai iki šiol jį veda į priekį.

Iš Alytaus kilęs Nerijus visuomet buvo aktyvus. Nors yra tekę dirbti daug ir įvairių darbų, samdomas darbas jo netenkino. Pasak jo, mes patys pasirenkame – dirbti kitiems ar dirbti sau. „Dirbdamas įvairiose įstaigose nesijaučiau saugus – juk pasikeitus ekonominei situacijai bet kada gali būti atleistas ir prarasti pagrindines pajamas. Kai turi savo verslą, gali planuoti laiką pats, įvertinti riziką, skaičiuoti išlaidas ir pajamas“, – teigia Nerijus.

Nuosavo verslo idėja jam kilo tada, kai iš Vilniaus į Alytų grįžęs aplankyti tėvų ir draugų jis pasigesdavo laisvalaikio vietų, kuriose būtų galima susitikti su pažįstamais, išgerti kavos, pabendrauti. Tuomet nedvejodamas nutarė įgyvendinti šią idėją – atidaryti kavinę, į kurią alytiškiai galėtų užsukti išgerti kavos ar suvalgyti skanaus pyragaičio. Planas buvo įgyvendintas 2013-ųjų sausį.

Idėja sėkmingai pasitvirtino, ji buvo įvertinta – N.Jauneikai įteiktas Alytaus „Jaunojo metų verslininko“ apdovanojimas. Tai vyrą tik paskatino judėti į priekį ir plėsti savo kavinių tinklą, tad šių metų spalį „Mood Makers Cafe“ atidaryta ir Vilniuje.

Svarbu analizuoti rinką

Dauguma pradedančiųjų verslininkų ne tik apgalvoja savo verslo idėją, bet ir nedelsdami skuba rengti verslo planą, įvertinti riziką. Pasak Nerijaus, jo verslo planas buvo mintyse, tik gerokai vėliau sugulė į popierių ir lenteles.

Pasak jaunojo verslininko, ne veltui sakoma: gera pradžia – pusė darbo. Imdamasis verslo turi sugebėti įžvelgti visus galimus iššūkius, nors tai padaryti itin sunku. Nerijus pabrėžia, kad dirbama su žmonėmis, ne su robotais, tad natūralu, jog pasitaiko klaidų. Svarbiausia mokėti laiku jas paversti stiprybėmis.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-01-2015-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...