2014 Liepos 28

Nepataisomasis Dievo ir Lietuvos tarnas

veidas.lt


20 metų kalėjimo Sibiro lageriuose. Sovietų valdžios pripažinimas “pavojingu recidyvistu”. Pagalba partizanams ir svajonės išsipildymas – nepriklausoma Lietuva. Pokalbiai su Ronaldu Reaganu ir susitikimai su popiežiumi Jonu Pauliumi II… Monsinjoras Alfonsas Svarinskas, kuris sulaukęs 89-erių mirė šių metų liepos 17 d., – viena labiausiai nusipelniusių Lietuvos asmenybių.

1988 m. tuometinis JAV prezidentas Ronaldas Reaganas kreipėsi į SSRS lyderį Michailą Gorbačiovą su prašymu paleisti iš kalėjimo monsinjorą Alfonsą Svarinską. Vėliau dvasininkas ne kartą buvo susitikęs su R.Reaganu ir, kaip pats teigė, šis net turėjo pasistatęs jo nuotrauką ant savo darbo stalo. O 1988-aisiais monsinjoras kalėjo jau trečiame savo gyvenime lageryje, Čiusavovo rajono Permės apskrityje. SSRS komunistų partijos generalinis sekretorius M.Gorbačiovas A.Svarinską liepė paleisti iš kalėjimo su viena sąlyga: sovietinėje Lietuvoje jis gyventi negalės.
Tad 1988 m. kunigas iškeliavo į Vokietiją, o vėliau lankė lietuvių bendruomenes visame pasaulyje, kaip Lietuvos disidentas bendravo su garsiais pasaulio veikėjais, kol 1990 m., atsikūrus Lietuvos valstybei, grįžo namo.
“Jei dabar grįžčiau ir būčiau paskirtas, vėl ginčiau Bažnyčią. Jeigu kunigas savęs nesukompromituos pats, bedieviai Lietuvoje kunigo sukompromituoti bus nepajėgūs”, – prieštaringai vertinamo 1987 m. dokumentinio filmo “Kas jūs, kunige Svarinskai?” autoriui Ferdinandui Kauzonui sakė A.Svarinskas.
Kad ir kaip stengtasi, monsinjoro sovietinei valdžiai nepavyko nei sukompromituoti, nei juolab palaužti.
“Visą gyvenimą jis tarnavo dviem dalykams – Dievui ir Lietuvai. Tai buvo jo didieji idealai, kuriems jis liko ištikimas iki pat paskutinio atodūsio”, – “Veidui” sakė gerai monsinjorą pažinojusi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė, Signatarų klubo pirmininkė Birutė Valionytė.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 292014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...