2011 Lapkričio 30

Nemokami vaistai nuo vienatvės ir depresijos – savanorystė

veidas.lt

Ką daryti vyresnio amžiaus žmogui, užauginusiam vaikus, baigusiam savo profesinę veiklą, pajutusiam vienatvę ir tuštumą gyvenime?  Atsakymas vienas – surasti save iš naujo savanoriškoje veikloje, padedant gyvenimo vargų prispaustiems žmonėms.

Lietuvos „Caritas“ šešiuose Lietuvos miestuose suorganizavo seminarus, kuriuose kvietė žmones aktyviai įsitraukti į savanorišką veiklą.

Projektas „Vyresnio amžiaus žmonių įtraukimas į socialinę veiklą, teikiant socialines paslaugas“ padėjo plačiai paskleisti žinią apie savanorišką veiklą, kuri išvaduotų juos nuo vienatvės, depresijos, suteiktų bendravimo ir pagalbos kitam džiaugsmą.

„Esame nustebinti, kiek daug yra vyresnio amžiaus žmonių, kurie savo energija ir užsidegimu padėti kitiems nenusileidžia, o dažnai ir lenkia jaunimą. Vyresnio amžiaus žmonių patirtis kartu su  jaunystės energija duoda pačius geriausius rezultatus, todėl kvietėme žmones įsitraukiant į savanorišką veiklą, nepamiršti pasidalinti savo gerąją patirtimi su jaunesniais“, – sakė šio projekto vadovas Gediminas Salvanavičius.

„Caritas“ surengtuose šešiuose seminaruose – mokymuose dalyvavo daugiau nei 300 žmonių, kurie mokėsi socialinio darbo principų, dalinosi savanoriškos veiklos patirtimi.

„Baigiau darbą ir labai liūdna pasidarė, o jėgų kaip nežinau pas ką. Ieškojau, kur save realizuoti, išsivaduoti iš apėmusios depresijos. Pradėjau galvoti, ieškoti, kur eiti. Po kurio laiko atradau „Caritas“ skyrių Klaipėdoje. Esu labai dėkinga, kad mane priėmė. Savanorystė man suteikė galimybę pabūti drauge su kitais, sužinoti ir išmokti naujų dalykų. Aplinkiniai labai stebisi, iš kur tiek jėgų, o aš atsakau paprastai – „Caritas“ duoda. Todėl kviečiu visus įsijungti į savanorišką veiklą, dalintis vieni su kitais savo energija, padėti kitiems“, -  savo savanorystės patirtimi dalinosi ponia Irena, „Caritas“ savanorė iš Klaipėdos.

Visoje Lietuvoje esančiuose „Caritas“ centruose ir parapijų skyriuose darbuojasi daugiau nei du tūkstančiai savanorių. Didelė jų dalis yra ilgalaikiai savanoriai besidarbuojantys įvairiuose projektuose, dienos centruose, labdaros valgyklose, vaikų, senelių globos namuose. Sunkų ir svarbų darbą  atlieka savanoriai, padedantys išdalinti ES pagalbą  maistu. Šiame darbe ypač trūksta vyrų savanorių, kurie padėtų moterims iškraunat sunkvežimius ir skirstant skurstantiems paramą.

„Nuo gruodžio 1 d. prasidės gerąja tradicija tapusi vargstančių paramos akcija „Gerumas mus vienija“, jos metu bažnyčiose, „Caritas“ skyriuose ir kitose vietose savanoriai platins žvakutes, kvies aukoti skurdžiai gyvenančioms šeimoms, jaunimui, seniems ir vienišiems žmonėms, nuo prekybos žmonėmis nukentėjusioms moterims ir jų vaikams“,  – kviesdamas prisidėti prie akcijos ir savanoriškos veiklos, sakė Lietuvos „Caritas“ generalinis direktorius kun. Robertas Grigas.

Kviečiame visus, jaunus ir vyresnio amžiaus žmones, prisijungti prie „Caritas“  savanorių, kurie, padėdami tūkstančiams Lietuvos žmonių nuolat primena solidarumo su vargstančiais svarbą.


Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...