2010 Birželio 10

Parama

Neįgaliųjų užimtumui skatinti – virš 27 mln. litų

veidas.lt

Nuo liepos mėnesio startuoja dar vienas projektas, skirtas negalią turinčių žmonių užimtumui skatinti. Preliminari jo vertė – iki 27,4 mln. litų, iš kurių 19,7 mln. litų yra Europos socialinio fondo lėšos.

Pagal šį projektą, neįgalieji galės dalyvauti profesinės reabilitacijos programose, įgyti naujų ir tobulinti turimus darbinius įgūdžius. Tai padidins šių žmonių galimybes konkuruoti darbo rinkoje, padės lengviau susirasti darbą, atitinkantį jų sveikatos būklę.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko įsakymu šis projektas „Parama neįgaliesiems“ yra įtrauktas į valstybės remiamų projektų sąrašą. Tikimasi, kad šiame projekte dalyvaus daugiau kaip 1100 negalią turinčių žmonių.

Šiame projekte dalyvaujantiems neįgaliesiems bus teikiamos profesinės reabilitacijos paslaugos. Bus įvertinti neįgaliųjų profesiniai gebėjimai, suteiktos profesinio orientavimo ir konsultavimo paslaugos, atkuriami arba išugdomi profesiniai gebėjimai ir teikiama pagalba įsidarbinant. Taip pat projekto dalyviams bus teikiamos maitinimo ir apgyvendinimo paslaugos, kompensuojamos kelionės išlaidos iki paslaugas teikiančios įstaigos.

Projekto metu keturiasdešimt vienos teritorinės darbo biržos darbuotojai kartu su negalią turinčiais žmonėmis sudarys individualų profesinės reabilitacijos planą, nukreips juos į profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančias įstaigas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...