2013 Liepos 27

Nauja tendencija Lietuvoje – renginiai be alkoholio

veidas.lt


Iš gausybės šią vasarą organizuojamų festivalių keli išsiskiria dar nauja Lietuvoje idėja – skatinti pasilinksminimus be alkoholio. Paskutinį liepos savaitgalį Vilniaus rajono Gaveikių kaime vyks festivalis „Varom“, kuriame nebus prekiaujama jokiais alkoholiniais bei energiniais gėrimais ir netgi cigaretėmis.

O apsvaigę nuo alkoholio asmenys į festivalio teritoriją nebus įleidžiami.
Įmonės „Blaivios pramogos“ direktorius Paulius Mikšys teigia, kad idėja organizuoti festivalį, kuriame koncertuos „Antis“, „Happyendless“, ŽAS, „Skylė“, Andrius Kaniava, Vytautas V.Landsbergis ir kiti, išsirutuliojo iš vakarėlių be alkoholio, šiemet tris kartus surengtų sostinės klubuose. „Į pirmą susirinko apie 800, o į trečią – jau 1300 žmonių. Tai šeimos su vaikais, buvo net pensinio amžiaus žmonių, tačiau daugiausia mokiniai ir studentai“, – prisimena P.Mikšys.
Jo žodžiais, pasiklausyti populiarių Lietuvos atlikėjų koncerto klube, kuriame renginio metu neprekiaujama alkoholiu, rinkosi ne tik abstinentai, bet ir tie, kurie nori linksmintis be svaigiųjų gėrimų arba visai jų atsisakyti, tačiau iki šiol trūkdavo palaikymo. Tiesa, buvo ir tokių, kurie vis dėlto prašė, kad padavėjos įpiltų alaus.
Prieš ketverius metus pirmą kartą Lietuvoje surengto festivalio „Naisių vasara“, kuriame neprekiaujama alkoholiu, projektų vadovė Inga Karbauskienė prisimena, kad tada reikėjo išprašyti daugiau nei dešimt apsvaigusių žmonių, o šiemet toks buvo vos vienas kitas. „Nemažai žmonių įtariai žiūrėjo, nesuprato, kaip galima renginyje negerti, o dabar tai įvardija kaip renginio pranašumą, mat gali drąsiai atvažiuoti su mažais vaikais. Mes to ir siekiame, taip pat norime parodyti, kad kaimas yra gyvas, kad linksmintis galima be alkoholio“, – teigia I.Karbauskienė.
Beje, šiemet ne vienas vakarėlis „5M“ be alkoholio jau buvo surengtas ir Klaipėdoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...