2012 Rugsėjo 28

Muzika gurmanams: vokalinio kvarteto „Cappella‘A“ koncertai Vilniuje ir Kaune

veidas.lt


Bene vieninteliai tokie ir, be jokių abejonių, patys geriausi Lietuvoje, geriausi jie ir Europoje, pripažinti ir laukiami garsiausiose pasaulio scenose – tokie, kokių išgirdęs nepamirši ilgai… Tai išskirtinio dainavimo žanro meistrai – vokalinis kvartetas „Cappella‘A“ (Aušra Smičiūtė, Mindaugas Putna, Kristina Jatautaitė ir Rasa Serra), dovanojantis muziką tikriems muzikos gurmanams.
Nors Lietuvos koncertų scenose kolektyvas nėra dažnas svečias, spalio mėnesį kokybiškos muzikos išsiilgusiems tautiečiams „Cappella‘A“ surengs du koncertus: spalio 24 d. kvartetas koncertuos Kauno valstybinėje filharmonijoje, o spalio 28 d. – Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.
„Taip, jų dainavimo stilius, vadinamas a cappella“, kuomet nėra muzikinio pritarimo arba jis labai minimalus, nėra įprastas Lietuvoje, tačiau labai vertinamas užsienyje, palaikomas ir remiamas aukščiausio lygio muzikos profesionalų. Tam, kad žmonės galėtų kokybiškai dainuoti a cappella būtinas labai geras pasiruošimas, išlavintas vokalas, o tai reikalauja itin daug darbo, jėgų, repeticijų. Klaipėdiečiai „Cappella‘A“ propaguoja ir pasisako tik už gyvą skambesį, todėl jiems labai svarbi koncerto vieta – svarbu, kad joje būtų ne tik jauki atmosfera, bet ir labai gera akustika“, – sako kvarteto „Cappella‘A“ koncertus organizuojančios bendrovės VšĮ „Combo concert“ direktorius Arūnas Eitutis.
Pasak muzikos kritikų, „Cappella‘A“ koncertai pranoksta stereotipus ir verčia pamiršti, kad jų metu salėje skamba tik vokalistų balsai ir visiškai nėra muzikos. Visgi, kvarteto atliekamų kompozicijų preciziškas skambesys yra nuoseklių repeticijų bei kūrybinių ieškojimų vaisius, šlifuotas gausybėje koncertų ir tarptautinių konkursų.
Ieškodami savojo stiliaus, atlikėjai išmėgino įvairiausias dainas nuo senų šlagerių iki populiarių šiuolaikinių kūrinių bei džiazo interpretacijų. Galiausiai parengė unikalų savo repertuarą, pavergiantį kiekvieno širdį.
„Jų kuriama ir atliekama muzika – tai muzika, į kurią galima ir reikia įsiklausyti, galima girdėti nuostabų vokalo skambesį. Tai muzika, kuri klausytoją paliečia ir sujaudina iki pat sielos gelmių. Be to, koncertuose Vilniuje ir Kaune ansamblis žada pateikti staigmenų“, – užsimena A. Eitutis.
Koncertuose Vilniuje ir Kaune drauge su „Cappella‘A“ scenoje pasirodys būgnininkas Darius Rudis, bosistas Paulius Stonkus, džiazo pianistas ir koncertmeisteris Arnoldas Jankūnas, svečiuosis legendinis atlikėjas Gytis Paškevičius ir jaunoji žvaigždė, nuostabaus balso savininkė Evelina Sašenko.
2006-aisiais vokalinių ansamblių konkurse „Vokal.total“ Austrijoje kvartetas iškovojo vardinį „Ward Swingle“ apdovanojimą, o 2009-aisiais pelnė šio prestižinio renginio auksinį diplomą. 2011 metais ansamblis surengė visą turą per prestižinius Europos vokalo konkursus: vokalinių ansamblių konkurse „Tampereen Sävel“ Suomijoje ansamblis „Cappella‘A“ tapo III vietos laimėtoju, konkurse „Solevoci“ Italijoje iškovojo geriausios a cappella grupės vardą, o tarptautiniame vokalinių ansamblių konkurse „Vocal Marathon“ Kroatijoje tapo absoliučiu nugalėtoju.
Bilietus į „Cappella‘A“ koncertus Vilniuje ir Kaune galima įsigyti visoje Lietuvoje įsikūrusiose „Tiketos“ kasose arba internetu www.tiketa.lt.
Paklausyti „Cappella‘A“ atliekamo Louis Amstrongo kūrinio „What a Wonderful World“ galima adresu http://www.youtube.com/watch?v=XotX3NQdFPE arba „The Rolling Stones“ kūrinio „Route 66“ paklausyti galima adresu http://www.youtube.com/watch?v=TtjcrP3bhFw.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...