2010 Balandžio 12

Mokinio krepšelis

Mokinio krepšelis – ir popamokinei veiklai finansuoti

veidas.lt

Pernai rudenį parengta neformaliojo ugdymo koncepcija papiktino ne tik pedagogus bei tėvus, bet neįtiko ir švietimo bei mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui, todėl nebus tvirtinama.

Vietoj jos 40 specialistų grupė dabar rengia neformaliojo švietimo krepšelio modelį. Esą šio projekto svarbiausias tikslas – užtikrinti, kad dabar veikianti neformaliojo, taigi ir meninio, ugdymo sistema būtų stabiliai finansuojama iš dviejų šaltinių – dalį lėšų skirtų valstybė iš biudžeto, o kitą dalį – savivaldybės.

Švietimo ir mokslo ministro patarėjo Alberto Lakštausko tikinimu, tai padaryti būtina dėl to, kad dabar nustatyta prievolė šią veiklą finansuoti vien savivaldybėms yra per sunki. Dėl to neužtikrinama pakankama neformaliojo ugdymo kokybė ir stabilumas, o kai kurios savivaldybės iš viso nebeįstengia finansuoti muzikos ir sporto mokyklų veiklos. Todėl gali būti, kad kelios mokyklos bent provincijoje neišgyvens, nes kalbų apie optimizaciją jau dabar girdėti.

Naujasis modelis nustatys ir kiekvienam vaikui skiriamą neformaliojo ugdymo krepšelį, kurį jis galės gauti, ėmęs lankyti popamokinio ugdymo būrelius tiek valstybinėse, tiek privačiose įstaigose. Manoma, kad tai padės į popamokinę veiklą įtraukti daugiau vaikų.

Planuojama, kad nauja sistema pradės veikti nuo 2012 m.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...