2012 Spalio 20

Mobilieji už vieną litą – Lietuvoje populiariausi

veidas.lt


Lietuviai, pirkdami mobilųjį telefoną, jį renkasi pirmiausia pagal kainą. Šiandien populiariausi mobiliojo ryšio operatorių siūlomi telefonai už vieną litą, juolab kad už tokią kainą su sutartimi galima įsigyti ir paprasčiausią išmanųjį telefoną.

Tarkime, mobiliųjų telefonų parduotuvės „Mobili.lt“ perkamiausių telefonų pirmajame dešimtuke vyrauja įprasti bendrovės „Nokia“ aparatai, kurių kaina (perkant be sutarties) neviršija 200 Lt. Šiame sąraše tėra vienas išmanusis – naujausias „Samsung Galaxy S3“, kainuojantis 1850 Lt.
Pasak „Tele2“ atstovo Andriaus Baranausko, telefoną lietuviai renkasi pagal savo kišenę, tad įsigyti galingiausius išmaniuosius jiems per brangu. Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių atstovų pateiktais duomenimis, išmaniuosius telefonus renkasi tik apie ketvirtadalį klientų, populiariausi – gamintojų „Samsung“, „Nokia“, LG, HTC ir „Huawei“ telefonai.
Beje, pastarosios kinų gamintojos pigūs išmanieji telefonai tarp lietuvių populiarėja bene sparčiausiai. Remiantis svetainės „Ranking.lt“ duomenimis, rodančiais, kokių gamintojų telefonais naršoma lietuviškose svetainėse, „Huawei“ užima penktą vietą ir lenkia tokius gerai žinomus gamintojus, kaip „Blackberry“, HTC ir LG.
Vis dėlto kalbant apie brangiausius išmaniuosius būtina paminėti, kad jų kaina galutiniam vartotojui dažnai kelis kartus viršija savikainą. Štai mėnraščio „Computer Bild Lietuva“ duomenimis, naujausio 16 GB atminties turinčio „Apple iPhone 5“ savikaina – 558 Lt, tačiau operatoriaus salone be sutarties šis aparatas kainuoja apie 2700 Lt. Nors „Nokia“ pastaruoju metu susiduria su sunkumais, piginti savo telefonų taip pat neskuba: „Lumia 900“ savikaina – 607 Lt, o salone jis parduodamas už beveik 1690 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...