2011 Rugsėjo 07

MiG sprogo ore po pakilimo

veidas.lt

Rusų naikintuvas MiG-31 Permės srityje rugsėjo 6 d. sprogo ore iškart po palikimo.  Apie tai praneša RIA Novosti, remdamasi šaltiniais karinėje vadovybėje. Iš karto po sprogimo Gynybos ministerijoje paaiškino, kad naikintuvas nutūpė ant dirbamos žemės ir iš karto sprogo, tuo tarpu Permės apskrities gubernatoriaus Olego Čirkunovo teigimu, naikintuvas nukritom į griovį.

Naujienų agentūra „Interfax“ praneša, kad kariškiai neribotam laikui sustabdė naikintuvų MiG-31 skraidymus, kol bus išsiaiškintos aviakatastrofos priežastis. Sprogimo metu žuvo abu pilotai.

Apie tai oficialiai pranešė oro pajėgų atstovas pulkininkas Vladimiras Drikas.

MiG-31 katastrofą patyrė rugsėjo 6 dienos rytą, atlikdamas bandomąjį skrydį. Lėktuvas dingo iš radarų monitorių 6.52 val. Maskvos laiku, praėjus 4 minutėms nuo pakilimo iš karinio oro uosto. Apie 8 valandą lėktuvo nuolaužos buvo aptiktos netoli Bolgaro kaimo, kuris yra 11 km nuo oro uosto. Lakūnų kūnai buvo rasti atvykus gelbėtojams.

Dvivietis MiG-31 naikintuvas buvo pastatytas praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje. Lėktuvas sugeba išvystyti iki 3000 km/h greitį, o jo kovinis skrydis gali trukti 720 km. Mažiau nei prieš metus tom paties Bolgaro kaimo sudužo dar vienas naikintuvas, taip pat MiG-31. Naikintuvas, atlikdamas treniruotę, nukrito 60 km atstumu nuo karinio oro uosto. Tuomet abu pilotai spėjo katapultuotis.

 

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...