2011 Balandžio 29

Marius Busilas

Mažmeninės prekybos augimas

veidas.lt

Šių metų pradžioje, palyginti su praėjusių metų pradžia, vienas pagrindinių ir stabiliausių šalies ekonomikos variklių – mažmeninė prekyba maisto produktais, alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais ūgtelėjo 1,7 proc.

Bendri Statistikos departamento skelbiami mažmeninės prekybos duomenys kur kas įspūdingesni – metų pradžios augimas siekia net 21 proc., tačiau jį nulemia net 80 proc. išaugusi prekyba automobiliais ir motociklais.

Mariaus Busilo, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomojo direktoriaus, komentaras

Iš dalies augimą lemia dėl pakilusių akcizų, pabrangusių degalų didėjančios prekių ir produktų kainos, tad kalbėti apie tikrąjį prekybos atsigavimą dar anksti. Kita vertus, iki šiol metiniai palyginimai vis dar būdavo neigiami, tad dabar į ateitį jau žvelgiame optimistiškiau. Linkstame manyti, kad pastebimiau mažmeninė produktų prekyba pradės atsigauti 2011 m. pavasarį, pasibaigus šildymo sezonui ir drauge su oru šylant žmonių nuotaikai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...