2016 Vasario 02

Mažeikių rajono kultūrai – atgimimo metai

veidas.lt

Mažeikių rajono kultūrai šie metai žada būti geri. Įkurtuves po renovacijos jau atšventė Mažeikių muziejus ir Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras, lankytojus vėl priimti ruošiasi atnaujinta savivaldybės viešoji biblioteka.

Akvilė MARTINAITYTĖ

Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys neslepia: jei nori, kad rajonas klestėtų, privalai rūpintis kultūra. „Mes mėgstame kultūrą, ir tai ne skambūs žodžiai, nes suprantame, kad be kultūrinio lygio niekas kitas irgi nesiseks. Stengiamės, kad žmonėms nereikėtų važiuoti į Vilnių, Klaipėdą ar dar kažkur norint patenkinti savo kultūrinius poreikius, kad tai būtų galima padaryti ir savo rajone“, – sako meras.

Mažeikiai didžiuojasi savo kultūros tradicijomis. Kas trejus metus čia keičiasi pagrindinės šventės. Vienais metais vyksta dūdų festivalis, į kurį susirenka orkestrai iš Lietuvos ir užsienio šalių, antrais metais visi laukiami dainų, šokių ir muzikos šventėje, trečiais organizuojamas kalvių festivalis. Taip pat jau 10 metų kiekvieną rudenį Mažeikiuose vyksta meno festivalis, į kurį atvažiuoja geriausi muzikantai ir dainininkai.

„Stengiamės, kad į tokias šventes galėtų ateiti kiekvienas, todėl kainos čia būna tik simbolinės – daugiausia po 2 eurus, senjorams ar vaikams net dar pigiau. Norime, kad visi mūsų žmonės galėtų kokybiškai leisti laisvalaikį, susipažinti su kultūros naujienomis, kad stiprėtų mūsų bendruomenė“, – pasakoja A.Tenys.

Naujas muziejaus ir kultūros centro veidas

Norint puoselėti kultūrą nepakanka tik organizuoti šventes – reikia, kad ji būtų pasiekiama kasdien. Pastaraisiais metais kultūros mėgėjams Mažeikiuose buvo šiek tiek sudėtinga: svarbiausiose vietose – Mažeikių rajono kultūros centre, Mažeikių muziejuje ir Savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko renovacijos darbai, tad jų veikla buvo pristabdyta. Tačiau dabar šios įstaigos vėl atveria duris – dar gražesnės ir patogesnės kiekvienam lankytojui.

„Džiugu, kad mūsų patalpos dabar gražesnės, o dar svarbiau – šiltesnės. Žmonės skųsdavosi, kad kultūros centre tiesiog per šalta, tad mūsų didžiausias rūpestis buvo išspręsti šį klausimą. Kol tvarkėmės, vasarą daug renginių perkėlėme į lauką, mūsų kultūros centro kolektyvai daug keliavo po Lietuvą. O dabar darbai baigti, atnaujintos dvi salės, pastatas, kiek buvo numatyta projekte (gaila, tam buvo skirta per mažai europinių lėšų), suremontuotas, ir dabar galvojame, ką dar galime žmonėms pasiūlyti, kad jie galėtų ir save realizuoti, ir ateiti į renginius kitų pažiūrėti“, – pasakoja Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius.

Mažeikių muziejus po beveik dvejus metus trukusios rekonstrukcijos duris atvėrė praėjusiųjų metų spalį. „Per savo gyvavimo laikotarpį Mažeikių muziejaus pastatas buvo gerokai fiziškai nusidėvėjęs: ir stogo konstrukcijos, ir stogo danga, ir sienos, dėl kurių blogos būklės daugelyje patalpų buvo įsimetęs pelėsis. Dabar visa tai sutvarkyta“, – džiaugiasi muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris.

Atsinaujinęs muziejus laukia visų lankytojų: dabar į jį patogiai gali patekti ir turintieji judėjimo negalią. Išgražėjęs muziejaus pastatas džiugina ir Senamiesčio parko, kuriame jis įsikūręs, lankytojų akį.

„Rekonstravus muziejų siekiama didinti regioninio centro konkurencingumą, sukuriant patrauklią gyvenamąją aplinką miesto gyventojams bei palankias sąlygas muziejaus darbuotojams ir lankytojams – Mažeikių miesto, rajono ir šalies gyventojams, svečiams. Įgyvendinus projektą sukurtos saugios aplinkos sąlygos, pagerintas miesto estetinis vaizdas ir kultūros infrastruktūra“, – pasakoja V.Balzeris.

Atidarymui ruošiasi biblioteka

Šventinių atidarymų sezoną pabaigs Mažeikių biblioteka – planuojama, kad renovacijos darbai čia netrukus bus baigti ir jau vasarį biblioteka vėl galės priimti lankytojus. Pasak Mažeikių bibliotekos laikinai direktoriaus pareigas einančios Irenos Atkočaitienės, renovacijos bibliotekai labai reikėjo – nuo jos atidarymo 1975 m. čia tvarkytos tik kai kurios atskiros patalpos, o galimybių remontuoti visą pastatą vis neatsirasdavo. Kai kurie langai buvo tokios būklės, kad jų net nebebuvo įmanoma atidaryti. Po renovacijos biblioteka ne tik išgražėjo, tapo patrauklesnė lankytojams, bet ir siūlys jiems daugiau paslaugų.

„Viešojoje bibliotekoje šiais metais numatoma įrengti Pažangių technologijų ir laisvalaikio centrą. Planuojama įrengti patalpą, aprūpintą modernia konferencijų ir prezentacijų įranga. Nevy­riausybinės organizacijos galės naudotis interaktyviu ekranu, įrengta kokybiška įgarsinimo sistema, bibliotekos informaciniais ištekliais savo veikloms organizuoti. Konferencijų ir prezentacijų įranga naudosis mokytojai vesdami bibliotekoje netradicines pamokas, moksleiviai savarankiškai po pamokų turės galimybę čia rengti įvairius darbus, pristatymus“, – vardija I.Atkočaitienė.

Mažuosius lankytojus pradžiugins viešojoje bibliotekoje įrengta interaktyvių žaidimų zona vaikams, taip pat vėl prieinama žaisloteka, kuri, nors atidaryta dar 2001 m., dėl netinkamų sąlygų kurį laiką negalėjo veikti.

Mažeikių rajono kultūros darbuotojai įsitikinę: kultūra mažeikiškiams labai rūpi. O dabar, kai sąlygos būti arčiau kultūros bus dar geresnės, laukiama ir didesnio susidomėjimo.

Užs. Nr. VPL1207

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...