2014 Spalio 08

Matas Grigaliūnas: „Norint sėkmingai išlaikyti egzaminus, būtinas smalsumas“

veidas.lt

Gabus, talentingas, labai smalsus – taip Matą Grigaliūną apibūdina jo draugai, mokytoja. Pats Matas nėra toks drąsus: jis džiaugiasi savo sėkme ir laimėjimais, tačiau šias emocijas pasilieka sau.

Dovilė Joneliūnienė

Keturis šimtukus iš valstybinių brandos egzaminų gavęs Matas – dabar jau antrakursis Vilniaus universiteto biochemijos studentas. „Nežinau, ko reikia, norint gauti šimtuką, – paklaustas atsako. – Mokytis ir mokėti ne visada pakanka. Visuomet buvau dėmesingas ir smalsus pamokose, matyt, tai ir padėjo pasiekti puikių rezultatų“, – priduria KTU gimnaziją baigęs jaunuolis.

Jam visuomet patiko tikslieji mokslai, o lengviausia buvo matematika. Nors iš tiesų, kad gautų gerus rezultatus, mokytis nereikėjo daug, matematikos vaikinas mokėsi ir papildomai – nes buvo tiesiog įdomu. Visada labiau patiko ir sekėsi tie dalykai, kuriuose reikėdavo suprasti principus, pagal kuriuos viskas veikia logiškai, suprantamai. Mato netraukė išmokti konkrečią informaciją – jis norėjo išmokti ir suvokti daugiau, tyrinėti jį supančią aplinką.

Pirmą kartą ,,Kengūros” konkurse Matas prisimena dalyvavęs trečioje klasėje. Sekėsi neblogai, jis pateko į Lietuvos geriausiųjų trisdešimtuką. „Ruošti mokytoja mane pradėjo jau nuo antros klasės – tuomet pirmą kartą išbandžiau jėgas spręsdamas trečiokų ,,Kengūros” uždavinius. Ruošdamasis tiesiog sprendžiau buvusių konkursų užduotis, kurios padėjo pasikartoti kursą“, – prisimena Matas.

Pirma respublikinė olimpiada, kurioje vaikinas dalyvavo mokydamasis aštuntoje klasėje, buvo geografijos. Nors medalio tuomet nelaimėjo, bendroje įskaitoje kartu su visais gimnazijų moksleiviais (9–12 klasių) buvo maždaug dvidešimtas (medalius gavo apie 15 dalyvių). Tačiau dėmesys geografijai tuo ir baigėsi.

Matas daugiausia dalyvaudavo chemijos ir matematikos olimpiadose. Teko važiuoti į matematikos (apdovanojimas – pagyrimo raštas) ir chemijos (sidabro medalis) tarptautines olimpiadas. „Respublikinėse olimpiadose esu laimėjęs nemažai medalių chemijos, matematikos ir fizikos turnyruose. Olimpiadoms nemažai ruošiausi individualiai, džiugu, kad padėjo gabių vaikų mokymo įstaigos, pavyzdžiui, Nacionalinė moksleivių akademija“, – pasakoja Matas.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-38-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...