2017 Balandžio 18

M.Bastys prokuratūrai apskundė save

veidas.lt

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) nustačius, kad Seimo narys Mindaugas Bastys veikė prieš Lietuvos valstybės interesus, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė manantis, jog M.Bastys turėtų atsisakyti Seimo nario mandato. „Pirmajame mūsų pokalbyje su ponu M.Basčiu sakiau, kad reikia apsispręsti ir iš karto pasitraukti iš Seimo. Praėjo daug laiko, ir dabar galiu pakartoti tą patį“, – sakė parlamento vadovas. Jo nuomone, jeigu M.Bastys liktų Seimo nariu, nukentėtų parlamento reputacija.

Parlamentinį tyrimą atlikęs NSGK nustatė, kad M.Bastys, palaikydamas nuolatinius ryšius su „Rosatom“ ir kitais Rusijos atstovais, veikė prieš Lietuvos valstybės interesus, o jo ryšiai kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Tuo metu pats M.Bastys kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą jo atžvilgiu: „Manau, kad tik teismas gali konstatuoti, ar esu atlikęs tokius Baudžiamojo kodekso 118 straipsnyje numatytus veiksmus.“

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...