2011 Gruodžio 04

M. Abramavičiaus knyga „Klajūno užrašai. Gruzija“ pristatyta ir Gruzijoje

veidas.lt


Žinomas menininkas, keliautojas ir rašytojas Marius Abramavičius LR ambasadoje Gruzijoje pristatė savo naująją knygą „Klajūno užrašai. Gruzija“. Į knygos pristatymą buvo pakviesti lietuvių bendruomenės Gruzijoje nariai ir ilgesnį laiką Gruzijoje gyvenantys lietuviai, taip pat knygos herojais tapę gruzinai.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Gruzijoje Jonas Paslauskas džiaugėsi, kad ir menininkai padeda atsakyti, kur slypi gražios lietuvių ir gruzinų draugystės pagrindas. „Žvelgiame į Gruziją diplomatų akimis, politikų akimis, kartais, drauge su lietuviais verslininkais, tenka į Gruziją pažvelgti ir per verslo prizmę. Ši knyga suteikia galimybę susipažinti su kitokia – menininko pažinta ir ištyrinėta – šalimi”, – teigė Lietuvos ambasadorius.

Knygos pristatymo ambasadoje metu autorius taip pat demonstravo savo sukurtą trumpąjį filmą apie Gruziją:  kaip meilę, laimę ir laisvę mato gruzinai. Renginys vyko per vieną labiausiai gruzinų minimą šventę Giorgoba (Šv. Jurgio diena), tad, anot rašytojo, visiems susirinkusiems svečiams – lietuviams, gyvenantiems ir dirbantiems Gruzijoje, bei autoriaus draugams gruzinams,  knygos herojams, susitikimas buvo jaukus ir šventinis.

„Daugelis gruzinų, negalėdami suprasti kalbos, renginio metu smalsavo, kas ten apie juos parašyta. Jie vartė, žiūrėjo nuotraukas ir  klausinėjo, ką  parašiau apie juos ir Gruziją? Supratau, kad atsirado poreikis versti šiuos „Klajūno užrašus“ į gruzinų ar bent jau anglų kalbas“, – sakė knygos autorius M. Abramavičius.
Apie autorių:
Marius Abramavičius – fotografas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, tapytojas, keliautojas, lankęsis Japonijoje, Tibete, Irane, Indijoje, Nepale, Tailande, Kurilų salose, Turkmėnijoje, Uzbekijoje, Kazachijoje, Tadžikijoje, Turkijoje, Maroke, Kuboje ir Gruzijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...