2010 Spalio 12

Televizijos

LRT bėda – neefektyvus valdymas

veidas.lt

Neseniai LRT taryba 2011-aisiais nacionaliniam transliuotojui iš biudžeto paprašė skirti 43 mln. Lt, arba 8 mln. Lt daugiau, nei skirta 2010-aisiais. Priešingu atveju įspėjama, kad teks ne tik trumpinti, bet ir stabdyti kai kurias programas.

Pernai LRT finansavimas, skaičiuojant biudžetines lėšas ir įplaukas iš reklamos, sudarė 67 mln. Lt. Nepaisant to, nacionalinis transliuotojas patyrė 11 mln. Lt nuostolių.

Tačiau LRT konkurentai TV3 ir LNK panašias pajamas surenka vien iš reklamos užsakovų. Štai Švedijos žiniasklaidos holdingo “MTG Broadcasting” valdomos Lietuvos bendrovės “Tele-3″, transliuojančios TV3 ir TV6 kanalus, pardavimo pajamos pernai buvo 67,8 mln. Lt, o grynasis pelnas siekė 3,7 mln. Lt. “MG Baltic Media” holdingui priklausančio “Laisvo ir nepriklausomo kanalo”, transliuojančio LNK, TV1, “Liuks!” ir “Info TV” kanalus, 2009-ųjų pardavimo pajamos siekė 59,3 mln. Lt, o grynasis pelnas – 3,9 mln. Lt.

Jei prisiminsime, kad visų komercinių šalies televizijų pajamos iš reklamos pernai smuko net 45 proc., o LRT bendrosios pajamos mažėjo mažiau nei trečdaliu, peršasi išvada apie ne itin efektyvų nuostolius patyrusio nacionalinio transliuotojo valdymą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Mangirdas Mangirdas rašo:

    Tegul stabdo transliacijas,nors vaikai dienomis teliko nežiūrės.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...