2014 Rugsėjo 09

LRT: ar liko ambicijų tapti lietuviška BBC?

veidas.lt

Lietuvos radijas ir televizija pristatė naująjį sezoną. Žinant, kad nuo 2015 m. visuomeninio transliuotojo biudžetas gerokai išaugs, iš jo norėtųsi daugiau išskirtinumo, gal net kokybinio proveržio. Sulauksime, bet veikiausiai ne šiemet ir ne kitąmet.

 

Vilnietė vadybininkė Justė pripažįsta, kad Lietuvos radiją ir televiziją (LRT)  įsijungia retokai – nebent ieškodama konkrečių laidų ar filmų. Išpuoselėtoji žinių laida „Panorama“ jos irgi per daug nežavi – Justė mieliau renkasi žinias žiūrėti per TV3 ar LNK.

„Per LRT retai rodo gerų filmų. Dažnai norisi elementarios holivudinės komedijos ar veiksmo filmo, o ne istorinių ar retro filmų. Aišku, yra įdomių laidų – „Pinigų karta“ ar „Labas rytas“. Kelis kartus buvau įsijungusi „Auksinį balsą“, tačiau jis manęs nesužavėjo. Dėl meninių šou, manau, komerciniai kanalai labiau stengiasi ir jų laidas tiesiog smagiau žiūrėti“, – savo televizijos žiūrėjimo įpročius dėsto mergina.

Mąstančių panašiai kaip Justė ir per daug nesižavinčių visuomeninio transliuotojo produkcija Lietuvoje rastume nemažai. Nuo kitų metų sausio 1-osios keisis nacionalinio transliuotojo finansavimo modelis ir LRT biudžetas gerokai padidės, tad gal su daugiau pinigų LRT, kaip kažkada yra sakęs vienas jos generalinių direktorių, iš tikrųjų sugebės tapti antrąja BBC?

Žinoma, jei nacionalinis transliuotojas vis dar kelia sau didesnes ambicijas. Svarbu, kad tik nevyrautų tokios nuotaikos, kaip Vilniaus universiteto Informacijos ir komunikacijos katedros lektoriaus (beje, buvusio generalinio direktoriaus) Kęstučio Petrauskio patektame pavyzdyje: „Man patiko vienos žinomos laidos vedėjos pareiškimas: „Na, nežiūri mano laidos, bet mano laida vis tiek nesikeis.“ Tai gerai iliustruoja situaciją televizijoje.“

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 342014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt/1,16 EUR. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-34-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. idomu idomu rašo:

    Kas gali žiūrėti huntos cenzūruojamą televiziją? Iš ekrano sklinda tik viena nuomonė skrupulingai cenzūruota.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...