2011 Birželio 11

Loftai – išskirtinės erdvės išskirtiniam gyvenimui

veidas.lt

"Veido" archyvas

Be naujos statybos būstų, vis labiau populiarėja ir studijos tipo butai, vadinamieji loftai (angl. loft – palėpė, galerija). Tai gyvenamosios erdvės, įkurtos industrinės architektūros statiniuose. Tokių didžiulių studijų tipo butų privalumus – savitą architektūrą, įsikūrimą istoriniuose miesto rajonuose – miestų gyventojai įvertino jau paskutiniajame XX a. ketvirtyje.

Vienas didžiausių su loftais susijusių projektų Lietuvoje – „Loft Town“, vystomas „Penkių kontinentų“ įmonių grupės investicijomis. Šio projekto tikslas – beveik 7 500 kv. m buvusios sostinės Kuro aparatūros gamyklos pastatą paversti savotišku loftų miestu, kuriame bus įrengti butai, studijos bei kūrybai ir darbui skirtos patalpos. Tai ne tik pavyzdys, atskleidžiantis neribotas gamyklų pritaikymo galimybes naujam gyvenimui, bet ir reikšmingas indėlis į viso rajono, esančio aplink Ozo, Kareivių bei Kalvarijų gatves, plėtrą. Beje, tai vienintelis toks projektas ne tik mūsų šalyje, bet ir visoje Rytų Europoje.

Patraukliame miesto rajone kuriamas gyvenamasis kompleksas pritaikytas šiuolaikiniam miesto žmogui – čia puikiai išvystyta infrastruktūra: susisiekimas, ugdymo įstaigos, prekybos ir laisvalaikio vietos, o sostinės centras ir senamiestis – ranka pasiekiami.

Labiausiai vertinama vadinamojo lofto savybė – didžiulė erdvė, suteikianti neribotų galimybių kurti individualius interjero sprendimus: palikti vieną ar kitą praeities detalę, spalvomis ar apšvietimo elementais dalyti erdvę į atskiras zonas, kurti netikėtus kontrastus ir t. t. – žodžiu, namus įsirengti taip, kaip norite. Tai tikrai įvertins visi tie, kurie pavargo nuo kūrybinę laisvę ribojančių standartinių būstų.

„Loft Town“ loftas – puikus pasirinkimas tiems, kuriuos traukia nestandartinis būstas ir vilioja neribotos galimybės išreikšti savo individualybę kuriant nuosavą gyvenamąją erdvę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas rašo:

    Didelės ir nestandartinės patalpos manau neatsvers apsinuodijimo sunkiaisiais metalais galimybės http://verslas.delfi.lt/realestate/salia-madingu-loftu-nafta-uztersta-zeme.d?id=52238889


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...