2010 Gegužės 03

EXPO 2010

Lietuvos paviljonas “EXPO 2010” lankomas noriai

veidas.lt

Šanchajuje, pasaulinėje parodoje “EXPO 2010” veikiantį Lietuvos paviljoną pirmąją dieną aplankė beveik 25 tūkstančiai žmonių.

Tarp lankytojų – ES vyriausioji užsienio politikos įgaliotinė Katerina Ašton (Catherine Ashton). “Puiku”, – tokiu žodžiu ES užsienio politikos vadovė įvertino Lietuvos paviljoną.

“EXPO 2010” atidaryme dalyvavęs ir Lietuvos paviljoną apžiūrėjęs aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas taip pat liko patenkintas mūsų šalies pasiruošimu dalyvauti pasaulinėje parodoje.

“Visada galima padaryti geriau, tačiau žinant, jog Lietuvos dalyvavimas šiemetinėje “EXPO” išvis buvo pakibęs ant plauko, vėliau susidurta su rimtais finansavimo sunkumais, sakyčiau, kad padaryta viskas, kas tokioje situacijoje ir susiklosčius tokioms aplinkybėms buvo įmanoma”, – sako mūsų šalies pasiruošimą parodai koordinuojančios Aplinkos ministerijos vadovas.

Dėl laiko stokos ir užtrukusių finansavimo paieškų buvo kilusi rimta grėsmė, jog Lietuva nespės laiku atlikti visų paviljono įrengimo darbų – kaip kad nutiko Latvijai. “Džiugu, kad šie būgštavimai neišsipildė. Nors paskutiniai darbai, galima sakyti, buvo atlikti priešpaskutinę naktį, tačiau komanda spėjo padaryti viską laiku”, – teigia G. Kazlauskas.

Iš išorės Lietuvos paviljonas papuoštas šalies vaizdų montažais, apimančiais lankytinas vietas, architektūros šedevrus ir lietuviškus simbolius. Prie įėjimo – dvi iš krepšinio kamuolių sudėliotų “krepšiažmogių” figūros.

Centrinė vidaus kompozicija – oro baliono krepšys ir dalis skrydžiui paruošto baliono. Aplink ekranuose projektuojami Lietuvos vaizdai, šalia – informacinių terminalų zona, kurioje yra žodinė informacija, nuotraukos, filmai. Paviljone taip pat galima pavalgyti lietuviškų cepelinų, kitų tradicinių patiekalų, išgerti lietuviško alaus.

Eksponuojama iš Katedros aikštės į Kiniją atkeliavusi plytelė “Stebuklas”. Ant jos atsistoję lankytojai gali apsisukti tris kartus aplink savo ašį, užrašyti norą popieriaus skiautelėje ir įmesti ją į tam skirtą dėžutę oro baliono krepšyje.

Itin didelio vietinių gyventojų susidomėjimo sulaikė “krepšinio kampas”, kuriame pristatomas kitąmet Lietuvoje vyksiantis Europos krepšinio čempionatas. Parodos lankytojai kinai laukia eilėje, kuomet galės išmėginti savo rankos taiklumą mėtydami į krepšį. Juolab, jog už du taiklius metimus iš eilės įteikiami specialūs prizai.

Tikimasi, jog per pusmetį Lietuvos paviljoną Šanchajuje aplankys apie 3-4 milijonus žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...