2011 Lapkričio 21

Lietuvos gyventojai vėl pereina prie taupymo režimo

veidas.lt

Net 82,2 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų artimiausiu metu neplanuoja jokių didesnių pirkinių. Tai paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios apklausos.

Pasak šios bendrovės direktoriaus Sauliaus Olencevičiaus, daugumos respondentų vertinimai gana pesimistiniai. Dalis net replikavo, esą apie kokius čia pirkinius gali būti kalba. “Reikės džiaugtis, jei neteks ko nors parduoti, kad gautum pinigų susimokėti už šildymą ir kitas paslaugas”, – sakė kai kurie apklaustieji.
Taigi po 2008–2010 m. krizės šiemet lauktas vartojimo didėjimas taip ir neįsibėgėjo, o dauguma gyventojų vėl jungia taupymo režimą ir rengiasi antrai galimai krizės bangai.

Kokį didesnį pirkinį planuojate įsigyti artimiausiu metu? (proc.)

Neplanuoju jokių didesnių pirkinių    82,2
Automobilį    10,4
Butą    3,4
Nežinau / nesakysiu    1,8
Namą    1,6
Žemės sklypą    0,6

Kaip manote, ar jūsų turimo nekilnojamojo turto vertė toliau krinta? (proc.)

Atrodo, padėtis nekilnojamojo turto rinkoje stabilizavosi, bet bijau, kad prasidėjus naujam ekonomikos nuosmukiui kainos vėl ims kristi    45,2
Nemanau, nes kainos jau pasiekė dugną    39,6
Taip, nes nekilnojamojo turto kainos dar nesiliovė kristi    14,8
Nežinau / neturiu nuomonės    0,4

Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. spalio 10–12 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...