2012 Vasario 18

Lietuvos gyventojai – tarp labiausiai išsilavinusių Europoje

veidas.lt


Lietuva pirmauja Europoje pagal vidurinį ar aukštesnį išsilavinimą turinčių gyventojų dalį. Tokią statistiką ką tik pateikė „Eurostat“.

Lietuvoje 92 proc. žmonių amžiaus grupėje nuo 25 iki 64 metų yra įgiję bent vidurinį išsilavinimą. Tai yra beveik 20 proc. daugiau už ES vidurkį.
Tarp lyderių pagal šį rodiklį yra ir kitos Baltijos šalys bei buvusios sovietinio bloko valstybės, tokios kaip Čekija ir Slovakija. Jų pirmavimas sietinas su Sovietų Sąjungos vykdyta politika, kurios laikantis vidurines mokyklas baigdavo didžioji dalis gyventojų.
Lietuva išsiskiria ir pagal kitą išsilavinimo rodiklį: 30 proc. šalies gyventojų yra baigę aukštąjį mokslą. ES vidurkis – 24 proc. Tarp 25–34 metų amžiaus asmenų grupės aukštųjų mokyklų absolventų Lietuvoje – net 40 proc.
Mykolo Romerio universiteto kancleris Saulius Spurga sveikina tokius rezultatus ir pabrėžia, kad būtent išsilavinimas buvo pagrindinis Lietuvos visuomenės raidos variklis. Pagrindinis iššūkis šiandien – išnaudoti išsilavinusių žmonių potencialą. „Šiandien jaunimo nedarbas didelis, tačiau verslo inkubatoriuose jaunimui skirtos vietos neužpildytos, nes nėra norinčių. Todėl svarbiausias uždavinys būtų pasukti ugdymo kryptį žmonių aktyvumo, sąmoningumo, verslumo linkme“, – mano S.Spurga.

Valstybė    Gyventojų (25–64 m.), turinčių vidurinį ar aukštesnį išsilavinimą dalis (proc.)
Lietuva    92
Estija    89,2
Latvija    88,5
Vokietija    85,8
Danija    76,5
ES vidurkis    72,7
Italija    55,2
Portugalija    31,9
„Eurostat“, 2010 m.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...