2011 Liepos 13

Lietuvos elektros biržoje – dinamiškas 2011 m. pirmas pusmetis

veidas.lt

REUTERS
„Stebimi pokyčiai biržoje – dinamiški. Reikšmingai pakito tiek prekybos apimtys, tiek ir vidutinė biržoje parduodamos elektros kaina. Biržos apyvarta šių metų pirmą pusmetį, lyginant su pernai metų pirmu pusmečiu, paaugo 10-čia procentų, o vidutinė biržoje prekiaujamos elektros kaina tuo pačiu laikotarpiu buvo maždaug 12-a procentų didesnė“, – sakė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

 

Kainos augimui didžiausią įtaką turėjo silpnas šių metų pavasarinis polaidis, stipriai numušęs kainas praėjusiais metais, kai buvo išaugusi hidroelektrinėse pagamintos elektros pasiūla. Taip pat šį pusmetį buvo galima stebėti ir naujų, kainą sumažinusių veiksnių. Prekybos ypatumai jau daugiau kaip metus veikiančioje Estijos biržoje lėmė kainų Lietuvos elektros biržoje mažėjimą. Iki birželio mėnesio elektros energija beveik visomis valandomis buvo pigesnė Estijoje, nei Skandinavijoje, todėl elektra tekėdavo į Skandinaviją ir tai turėjo įtakos kainų kilimui mūsų regione. Nuo birželio mėnesio vidurio situacija pasikeitė – šiuo metu gana dažnai Skandinavijoje formuojasi mažesnės kainos ir elektra patenka į Baltijos regioną. Tai turėjo įtakos ir Lietuvai, nes atsirado rinkos dalyvių, kurie elektros energiją pirkdavo Estijoje ir parduodavo ją Lietuvoje, tikėdamiesi, jog Lietuvoje kainos bus aukštesnės. Taip padidėjusi pasiūla sumažino elektros kainas Lietuvos elektros biržoje. Jei šios tendencijos nepasikeis, gali pavykti išvengti tokių didelių elektros energijos kainų, kokios buvo praėjusių metų vasarą.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...