2012 Liepos 11

Lietuvos architektų paruoštam Latvijos nacionalinio meno muziejaus rekonstrukcijos projektui uždegta žalia šviesa

veidas.lt

Lietuvos architektų biurų „Processoffice“ ir „Andrius Skiezgelas Architecture“ komanda prestižiniame Latvijos nacionaliniame meno muziejuje (LNMM) visuomenei pristatė detalų muziejaus rekonstukcijos projektą ir žengė paskutinį žingsnį seno muziejaus pastato rekonstrukcijos ir naujo pastato statybų link.
Jaunų architektų komanda, kurią sudaro „Processoffice“ architektai: Vytautas Biekša, Rokas Kilčiauskas, Marius Kanevičius, Giedrius Špogis, Ježi Stankevič, Austė Kuliešiūtė, Miglė Nainytė, Giedrė Datenytė, Mantas Petraitis, Sandra Dumčiūtė, Povilas Marozas, Sandra Šlepikaitė ir „Andrius Skiezgelas Architecture“ architektai: Andrius Skiezgelas, Gilma Teodora Gylytė, Rasa Mizaraitė, džiaugiasi įveiktomis kliūtimis ir Rygos miesto savivaldybės bei Kultūros ministerijos pritarimu ir leidimu pradėti statybos darbus.
„Daug darbo jau padarėme, tačiau dar liko bene svarbiausia dalis – atlikti rekonstrukciją. Tai bus sunkus, kruopštus, daug dėmesio ir įdirbio reikalaujantis darbas, tačiau šio darbo rezultatai bus matomi ir suvokiami kaip tikroji architektūros išraiška. Tai džiugina. Labai svarbu ir smagu, jog sugebėjome su savo projektu ne tik laimėti konkursą, bet ir, panašu, sugebėsime jį įgyvendinti iki galo“, – sako „Processoffice“ architektas Rokas Kilčiauskas.
LNMM rekonstrukcijos darbams prasidėti kliučių nebeliko. Pasak R. Kilčiausko, artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas muziejaus rekonstrukcijos rangovams surasti.
Latvijos Nacionalinio meno muziejaus rekonstrukcija yra vienas svarbiausių Rygos, 2014 metų Europos kultūros sostinės, programos akcentų. Bendra projekto vertė siekia 110 mln. litų. LNMM bus rekonstruojamas Rygos miesto savivaldybės ir Latvijos vyriausybės skirtomis lėšomis, taip pat naudojant Europos Sąjungos fondų paramą.
„Rengiant projektą, atsižvelgus į konkurso vertinimo komisijos rekomendacijas bei užsakovo, t.y. Rygos miesto savivaldybės ir Latvijos Nacionalinio Meno muziejaus pageidavimus, konkurso metu pristatytas projektas padidėjo bent trečdaliu. Užsakovo pageidavimu buvo suprojektuota daugiau ekspozicijų salių ir pagalbinių patalpų. Pradinę LNMM projekto kainą padidino po pastatais esančių miesto komunikacijų sutvarkymas, o atlikus specialius esamo pastato tyrimus pabrango ir restauracijos darbai. Visgi, užsakovas sutinka, kad už sąlyginai nedidelę kainą gauna ženkliai didesnį ir kokybiškesnį objektą“, – aiškina architektas.
Pasak vieno iš projekto autorių – architekto V. Biekšos, projektą apibrėžia trys aspektai, kuriais grindžiama visa muziejaus rekonstrukcijos strategija:
V. Neimanio suprojektuoto muziejaus pastato renovacija naudojant šiuolaikines technologijas, bet išsaugant pastato unikalumą ir autentiškas detales.
Aiškiai išreikštas naujas požeminis tūris netrikdo susiklosčiusios vieno svarbiausių Rygoje kultūros paminklo aplinkos, papildo ją nauja vieša aikšte.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...