2013 Sausio 31

Lietuvoje pristatyta „Google Street View“

veidas.lt

Nuostabiausios Lietuvos vietos nuo šiol bus matomos interneto vartotojams visame pasaulyje

Kompanija „Google“ šiandien spaudos konferencijoje Vilniuje pranešė, papildžiusi „Google Maps Street View“ duomenų bazę Lietuvos miestų gatvių bei kelių vaizdais, leidžiančiais vartotojams iš visų pusių apžiūrėti Lietuvos miestus bei svarbiausius turistinius objektus taip, kaip jie būtų matomi realiai stovint šalia jų.

„Street View“ yra ypač populiari „Google Maps“ paslaugos funkcija pasirodžiusi 2007 m. gegužę ir šiandien aprėpianti jau 45 šalis visame pasaulyje. Ši funkcija taip pat prieinama ir „Google Earth“ bei „Google Maps mobiliesiems įrenginiams” paslaugų naudotojams.

„Street View“ sistemoje esančius panoraminius Lietuvos gatvių vaizdus bus galima apžiūrėti maksimaliai priartinant „Google Maps“ žemėlapio vaizdą arba užvedant oranžinį „Pegman“ žmogiuką, esantį kairiajame viršutiniame žemėlapio kampe, ant mėlynai žemėlapyje pažymėtos gatvės ar kelio. Ši funkcija yra ypač patogi vartotojams – „Street View“ dėka jie gali apžiūrėti viešbutį ar restoraną dar prieš atvykdami į jį, planuoti keliones ar aptarti konkrečią susitikimo vietą su draugais, partneriais ar artimaisiais. Ketinantys įsigyti nekilnojamojo turto, sutaupys nemažai laiko virtualiai apžiūrėdami ne tik juos dominančius objektus bet ir jų aplinką, o tai šį daug laiko ir pastangų reikalaujantį procesą padarys kur kas efektyvesniu bei greitesniu.

Ulfas Spitzeris, „Street View“ programos vadovas Europoje sakė: „Šiandien su dideliu džiaugsmu pranešame pristatę „Street View“ Lietuvoje. Interneto vartotojai visame pasaulyje nuo šiol galės virtualiai aplankyti visas tris Baltijos šalis. „Street View“ leis viso pasaulio žmonėms savo akimis pamatyti jūsų nuostabią šalį bei įdomiausius jos objektus. Neabejoju, kad naujomis galimybėmis pasinaudos ir Lietuvos vartotojai bei verslo atstovai“.

Privalumai, kuriuos „Street View“ suteikia vartotojams bei verslui

„Street View“ technologijos teikiamais privalumais neabejotinai pasinaudos vietos verslo atstovai, kuriems suteikta galimybė „Google Maps“ žemėlapius bei gatvės vaizdus nemokamai įdiegti savo interneto svetainėse. Tai suteiks papildomų galimybių supažindinti vartotojus su savo viešbučiais, restoranais, parduotuvėmis bei kitomis paslaugų teikimo vietomis. Keliautojai – nesvarbu iš kur jie bebūtų – Brazilijos ar Vilniaus, galės akimirksniu apžiūrėti viešbučio ar svečių namų Palangoje aplinką, nerizikuodami apsigyventi šalia triukšmingo naktinio klubo ar prekybos centro.

Vytautas Kubilius, „Google“ Lietuvos verslo plėtros vadovas: „Verslo bei privatiems vartotojams siūlome nesuskaičiuojamą daugybę galimybių pasinaudoti šia ypatinga paslauga visiškai nemokamai. Vartotojai galės įdiegti mūsų žemėlapius bei gatvės vaizdus savo interneto svetainėse, taip padėdami klientams rasti kelią į savo biurą, viešbutį ar restoraną, arba suteikdami galimybę keliautojams planuoti savo atostogas, parodant jiems gražiausius šalies miestus, nacionalinius parkus, kurortus, sporto arenas bei kitus turizmo objektus. Esame laimingi galėdami Lietuvos verslui suteikti galimybę dirbti dar efektyviau bei pasiekti dar geresnių rezultatų“.

Artūras Zuokas, Vilniaus miesto meras: „Simboliška yra tai, kad būtent panašiu metu prieš 690 metų LDK kunigaikštis Gediminas savo laiškais pasauliui pranešė apie Vilnių, o dabar, praėjus septyniems amžiams, „Google“ pagalba miesto grožį atras visų žemynų gyventojai. Tikiu, kad Vilniaus atsiradimas „Google Maps Street View“ žemėlapyje paskatins tiek miesto, tiek visos Lietuvos žinomumą bei paskatins turizmą. Be to, norėtume išplėsti miesto erdvių, kurios bus matomos šiame žemėlapyje, skaičių. Tikiuosi, kad „Google“ jau artimiausiu metu vėl atvyks ir papildomai užfiksuos miesto parkus, paminklus, kurie kol kas dar nėra matomi internete“.

Evalda Šiškauskienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė: „„Google“ visame pasaulyje yra taškas, kuriame prasideda dauguma kelionių. Daugelis mūsų planuodami savo atostogas ar verslo kelionę pirmiausia naudojamės „Google“ paieška, po to – susipažįstame su vietove naudodamiesi „Google“ žemėlapiais bei „Street View“ vaizdais, dar vėliau – įamžiname savo kelionių įspūdžius „Picasa“ nuotraukų albumuose ar pasidaliname jais per „Google+“. Lygiai taip pat elgiasi ir milijonai kitų žmonių visame pasaulyje, tad būti kuo geriau matomiems čia yra gyvybiškai svarbu mūsų asociacijos nariams. Juo labiau, kad nemažai keliautojų  aplankančių Lietuvą tuo pat metu aplanko visas tris Baltijos šalis. Kelionę pradeda Taline, o baigia Vilniuje, arba atvirkščiai. Tai, kad Estija ir Latvija jau beveik metus buvo matomos „Street View“ pagalba, suteikė joms tam tikrą konkurencinį pranašumą prieš mus. Manau, kad turėdami galimybę geriau pažinti Lietuvą, dar tik pradėdami planuoti savo kelionę, daugelis užsienio keliautojų mūsų šalyje praleis daugiau laiko, aplankys ne tik keletą pagrindinių traukos objektų bet ir geriau susipažins su kitais, ne mažiau puikiais mūsų miestais bei jų įžymybėmis“.

„Google“ skyrė ypatingai daug dėmesio Lietuvos vartotojų privatumui išsaugoti, tuo pat metu neprarandant galimybės pasinaudoti visais paslaugos teikiamais privalumais. „Street View“ skelbiamos tik viešosiose erdvėse užfiksuotos nuotraukos, matomos bet kuriam viešojo naudojimosi keliais besinaudojančiam žmogui. Be to, skelbiamos nuotraukos yra apdorotos naudojant pažangią technologiją, automatiškai suliejančią visų užfiksuotų žmonių veidus bei automobilių registracijos numerius, taip neleidžiant identifikuoti konkretaus žmogaus ar automobilio. Negana to, kiekvienas vartotojas galės lengvai ir patogiai pareikalauti pašalinti, jo nuomone, privatumą pažeidžiančią nuotrauką. Tam tereikės paspausti nuorodą „Pranešti apie problemą“ esančią kiekvienoje gatvės vaizdo nuotraukoje. Kurdama ir plėtodama šią funkciją bei nustatydama savo privatumo užtikrinimo politiką, „Google“ išsamiai konsultavosi ir bendradarbiavo su daugeliu bendruomenių ir atsakingų institucijų bei organizacijų.

Daugiau apie „Street View“, privatumo nuostatas bei kaip funkciją panaudoti individualiems bei verslo vartotojams, kviečiame apsilankyti specialiai Lietuvos vartotojams sukurtame puslapyje:
http://maps.google.lt/intl/lt/help/maps/streetview .

- Pabaiga -

Daugiau informacijos

Apie „Google Inc.“
„Google“ yra pasaulinė informacinių technologijų lyderė, daugiausiai dėmesio skirianti siekdama pagerinti informacijos apdorojimo būdus bei galimybes. „Google“ interneto paieškos bei reklamos inovacijos padarė kompanijos interneto puslapį vertingiausiu pasaulyje, o kompanijos prekinį ženklą – vienu iš geriausiai atpažįstamų visame pasaulyje. Daugiau informacijos apie kompaniją rasite puslapyje  www.google.com/about.html .

Kaip veikia „Street View“?
Pasiekti „Street View“ gatvės lygio vaizdus labai paprasta. Pakaks apsilankyti populiariuosiuose „Google Maps“ žemėlapiuose http://maps.google.lt, įrašyti paieškos langelyje vietovės, kurią norėtumėte aplankyti Lietuvoje adresą ir paspausti paieškos mygtuką. Tada maksimaliai padidinti žemėlapio mastelį arba perkelti geltonąjį „Pegman“ žmogiuką ant mėlynai pažymėtos gatvės, rodančios, kad šioje vietovėje veikia „Street View“ funkcija.

„Street View“ vaizdus bus nesunku įdiegti savo tinklaraščiuose ar interneto puslapiuose. Tam pakaks nukopijuoti html kodo eilutę, lygiai taip pat kaip tai daroma norint savo puslapyje įskiepyti „YouTube“ vaizdo klipą. Į puslapį perkelti vaizdai išsaugos visišką originalaus puslapio funkcionalumą.

Jei pageidaujate gauti daugiau informacijos apie paslaugą, prašome kreiptis žemiau nurodytais telefono numeriu bei el. pašto adresu, o taip pat apsilankyti specialiai žiniasklaidos priemonėms sukurtame puslapyje.

https://sites.google.com/site/streetviewlietuva

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Birutė Birutė rašo:

    Pagaliau, nes visas pasaulis jau ,,mėlynas”, o Lietuva kaip trečio pasaulio šalis, atsilikus buvo.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...