2012 Rugpjūčio 28

Lietuvoje išruošti vaiką į mokyklą – brangiausia

veidas.lt


Lietuva Europoje išsiskiria ne tik šildymo, maisto ar degalų, bet ir mokyklinių prekių kainomis. „Veidas“ palygino, kiek pinigų prieš rugsėjo pirmąją išleidžia pradinukų tėvai Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje.

Antros ir trečios klasės mokinių tėvų paprašėme apytikriai suskaičiuoti, kiek jie išleido ruošdami savo atžalas naujiems mokslo metams: kiek sumokėjo už įvairias kanceliarines prekes, pratybų sąsiuvinius, kuprinę, sportinę aprangą bei kitas būtinas prekes. Tiesa, į išlaidų krepšelį neįtraukėme mokyklinės uniformos siuvimo išlaidų, nes jos būtinos ne visose mokyklose.
Londone gyvenanti lietuvė Indra Domeikienė apskaičiavo, kad išruošti antraklasį sūnų į mokyklą jų šeimai šiemet atsiėjo apie 400 Lt. „Nupirkome ir naują kuprinę, ir sportinę aprangą, visas reikalingas pratybas“, – suskaičiavo mama.
Netoli Berlyno gyvenanti Milda Petrulevičienė taip pat augina antroką, o jo mokyklinėms prekėms sako teišleidusi apie 350 Lt. Tiesa, moteris pabrėžė, kad šįkart nereikėjo pirkti kuprinės – sūnus toliau naudosis pernai pirktąja.
Na, o klaipėdietė Monika Maželienė, kurios dukra šį rudenį eis į trečią klasę, išleido daugiausiai – apie 550 Lt, nors naujos kuprinės ir ji šiemet nusprendė dar nepirkti, šeima dar nerado ir vaikui tinkamų sportbačių kūno kultūros pamokoms. Vien pratybų sąsiuviniai, pasak klaipėdietės, atsiėjo, apie šimtą litų. „Pirkau pigesnes prekes, visus pieštukus, sąsiuvinius ir kitas kanceliarines prekes įsigijome su nuolaida prekybos centruose“, – pridūrė M.Maželienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...