2014 Balandžio 29

Lietuvoje – naujų sabonių paieškos

veidas.lt


Lietuvoje auga nauja talentingų krepšininkų karta, turinti visus šansus užtikrinti, kad Lietuva ir toliau išliktų viena krepšinio pasaulio lyderių.

Savaitgalį į įgūdžių tobulinimo sesiją Vilniuje susirinko projekte „Samsung karta“ dalyvaujantys talentingiausi šalies jaunieji krepšininkai – Lietuvos krepšinio federacijos, trenerių ir mokyklų vadovų atrinkti 1999 metų gimimo gabiausi Lietuvos krepšinio mokyklų auklėtiniai. Keturiolika atrinktų gabiausių jaunųjų krepšininkų dalyvauja kompanijos „Samsung“ globojamame projekte „Samsung karta“, kurio tikslas – jaunajai šalies krepšinio kartai suteikti geresnes sąlygas tobulėti ir siekti sportinių tikslų.

Lietuvos rinktinę ir toliau matyti tarp pirmaujančių pasaulyje svajoja visi krepšinio mėgėjai. Ir tai – ne utopija, o reali perspektyva. Su vaikinų keturioliktuku Vilniuje padirbėję specialistai pripažįsta, jog dauguma jų turi potencialo tapti tikromis krepšinio žvaigždėmis. „Vaikinai tobulėja tiesiog akyse. Neabejoju, kad dauguma jų jau netrukus pasibels į savo amžiaus šalies rinktinių duris, o jeigu motyvuotai dirbs, ateityje jiems gali atsiverti kelias ir į nacionalinę šalies komandą. Nedrįsiu prognozuoti, ar kuris nors iš keturioliktuko gali tapti nauju Arvydu Saboniu ar Šarūnu Marčiulioniu, tačiau galimybių išaugti į puikius krepšininkus turi jie visi“, – sakė projekto „Samsung karta“ ambasadorius Linas Kvedaravičius.
Vilniuje surengto įgūdžių tobulinimo savaitgalio metu vaikinai turėjo galimybę pasisemti patirties iš buvusio garsaus krepšininko Andriaus Giedraičio. 2000 metų Sidnėjaus olimpinių žaidynių prizininkas vaikinams aiškino, kaip pergudrauti savo tiesioginį oponentą žaidžiant vienas prieš vieną. „Andrius – tikras žaidimo vienas prieš vieną asas, kurio prasiveržimas už galvos versdavo griebtis daugelį tiesioginių varžovų ir komandų trenerių. Tokio žmogaus patarimai moksleiviams įsimins ilgam“, – pažymėjo L.Kvedaravičius.
A.Giedraitis augančią naują profesionalių krepšininkų pamainą mokė klaidinančių judesių, taisyklingos stovėsenos gynyboje ir puolime, atskleidė  tam tikrus varžovus gluminančius žaidimo elementus, kuriais jis puikiai naudodavosi savo profesionalios karjeros metais.
„Nors mes dažnai akcentuojame komandinius veiksmus, be gerų individualaus meistriškumo įgūdžių šiuolaikiniame krepšinyje nėra ką veikti. Juk net ir NBA žaidėjai per atostogas samdo trenerius ir tobulina tiek savo metimo, tiek perdavimo ir kitų veiksmų techniką, – pažymėjo A.Giedraitis. – Faktas toks, kad visoms jaunimo komandoms lemta išsiskirstyti – vaikinai atsiduria naujuose kolektyvuose, kur pasitikėti belieka vien pačiu savimi. Pagalbos iš šalies išvažiavus į užsienį tikėtis naivu – klubuose visi turi asmeninių interesų. Dėl šios priežasties jaunuoliai turi suvokti ne tik komandinio žaidimo principus, bet ir būti stiprūs individualiai, kad išsikovotų vietą po saule.“

Naudingų patarimų apie savimotyvaciją ir jos būdus projekto „Samsung karta“ dalyviams suteikė kitas savo srities ekspertas – konsultacijų įmonės „DOOR Training&Consulting Baltic“ partneris Remigijus Savickas. Jis projekto dalyviams surengė paskaitą, kurioje kalbėjo apie keturis svarbiausius savimotyvacijos šaltinius. „Smegenys, fizinis kūnas, jausmai ir sąmoningumas – tai šaltiniai, iš kurių galima semtis savimotyvacijos. Tikiuosi, jog po paskaitos jaunimas sau galės išsikelti ir užsirašyti ambicingus, realius ir laike apibrėžtus tikslus. Krepšininkams turėti ateities viziją yra labai svarbu“, – teigė lektorius R.Savickas.
Laisvu nuo treniruočių ir paskaitų metu jaunieji krepšininkai atliko ir socialinę misiją – kartu su Maltos ordino savanoriais aplankė Vilkpėdės slaugos ligoninėje slaugomus senelius. Paaugliai pradžiugino senelius (tarp jų buvo ir aistringų krepšinio gerbėjų) šiltu bendravimu, pasakojimais apie krepšinį, nuvežė dovanų.
Krepšinio ekspertai pabrėžia, kad gerus sportinius rezultatus lemia sunkus kasdienis darbas treniruotėse, o jei nebus gerų treniruočių sąlygų, motyvacijos ir palaikymo – gali žlugti net ir didžiausi talentai. Tad norint, kad Lietuva užsiaugintų pamainą dabartinėms krepšinio žvaigždėms, būtina sudaryti kuo geresnes sąlygas jaunimui tobulintis bei skintis kelią krepšinio olimpo link. Toks ir yra Lietuvoje nuo 2012 metų vykdomo projekto „Samsung karta“ tikslas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...