2011 Birželio 13

Lietuvių parama pasiekė Japoniją

veidas.lt

"Veido" archyvas

Tarptautinė „Caritas Internationalis“ konfederacija paskelbė apie naują pagalbos Japonijai programą. Tuo tarpu Lietuvos nacionalinis „Caritas“ ankstesnės programos vykdymui  jau pervedė 21 tūkst. litų gyventojų suaukotų lėšų.

Lietuvos „Caritas“ generalinis direktorius kun. Robertas Grigas padėkojo žmonėms, kurie įvairiuose šalies kampeliuose rinko paramą, išreiškė solidarumą ir užuojautą japonų tautai.

“Dėkojame visiems geros širdies žmonėms užjautusiems ir padėjusiems nelaimėje atsidūrusiems japonams. Lietuvos bažnyčiose ir parapijose surinktos aukos bei pavienių žmonių skirta parama pirmiausia skirta namų ir artimųjų netekusiems žmonės, kuriems nacionalinis Japonijos „Caritas“ padeda  maistu, vaistais, teikia dvasinę ir psichologinę pagalbą”,  – sakė kun. R. Grigas.

Japonijoje po žemės drebėjimo ir cunamio buvo sugriauta daugiau nei 370 tūkst. namų ir pastatų. Daugelis žmonių buvo evakuoti iš savo namų, pasilikę  turėjo gyventi be elektros ir vandens.

Viso pasaulio „Caritas“ organizacijas vienijanti „Caritas Internationalis“ konfederacija pirmais mėnesiais po žemės drebėjimo ir cunamio Japonijoje  surinko apie 1 milijoną eurų paramos. Pagalba pasiekė daugiau nei 10 tūkst. nelaimės ištiktų žmonių. Naujoji konfederacijos pagalbos Japonijai  programa bus skirta padėti 19 tūkst. žmonių.

“Daugiau nei vienas tūkstantis Caritas savanorių iš visos Japonijos atsiliepė į mūsų kvietimą padėti žemės drebėjimo ir cunamio aukoms. Daugelis nuketėjusiųjų dabar glaudžiasi laikinuose prieglobsčio centruose, todėl mūsų ir savanorių pagrindinis tikslas užtikrinti žmonėms pastovią pagalbą maistu, vaistais, teikti dvasinę ir psichologinę pagalbą”,  – sakė Japonijos Caritas generalinis sekretorius kun. Daisuke Narui.

„Caritas Internationalis“ konfederacija vienija 165 šalis, kur veikia nacionalinės organizacijos. Centrinė konfederacijos būstinė yra įsikūrusi Vatikane. Lietuvos „Caritas“  tikruoju konfederacijos nariu tapo 1991 metais.

 

Lietuvos Caritas informacija

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...