2010 Balandžio 12

Kosmosas

Lietuvių intelektas – ir kosmoso erdvėms

veidas.lt

Nors Lietuva pati niekada neturėjo ambicijų imtis bent kokios kosminės programos (ką jau ten, tiesą sakant, mes viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, skeptiškai vertinančių netgi galimybę turėti nuosavą Žemės palydovą), vis dėlto gana nemažai mūsų mokslininkų ir verslininkų dalyvauja kitų šalių kosmoso tyrimų projektuose.

ES kosmosui skirtos 7-osios bendrosios programos nacionalinis atstovas Saulius Lapienis apgailestauja, kad Lietuva, vienintelė iš naujųjų ES narių, dar net nėra pateikusi oficialios paraiškos tapti Europos kosmoso agentūros nare. “O tai juk būtų papildomos galimybės lietuviams dalyvauti tarptautiniuose kosmoso mokslo ir technologijų kūrimo projektuose. Potencialo turi ir mūsų fizikai, ir chemikai, ir medikai”, – pabrėžia specialistas.

Lietuvių indėlį į kosmoso tyrinėjimą nagrinėjantis S.Lapienis sako, kad ne vienas mūsiškių mokslininkų svariai prisidėjo prie Sovietų Sąjungos kosmoso tyrimų, o JAV kosmoso agentūros metrikuose galima atrasti daugiau nei 300 lietuviškų pavardžių – daugiausia tai mūsų tautiečiai išeiviai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...