2010 Balandžio 04

Užsienio spauda

Lietuviai labiausiai mėgsta apie verslą rašančius užsienio leidinius

veidas.lt

Mūsų šalies gyventojai skaito per 150 pavadinimų užsienietiškų periodinių leidinių. Populiariausi yra verslui skirti ir apie verslą rašantys spaudiniai.

Daugiausiai leidinių į Lietuvą atkeliauja iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Rusijos, Prancūzijos ir Lenkijos. Mažiausiai skaitytojų Lietuvoje turi leidiniai iš Danijos, Norvegijos, Japonijos bei arabų kraštų.

Didžiausio užsienio spaudos tiekėjo “Impress Teva” duomenimis, užsienio leidinius prenumeruoja apie tūkstantį Lietuvos juridinių asmenų – tai daugiausia įmonės ir ambasados. Dar maždaug tiek pat žmonių perka užsienio leidinius, kurie parduodami 1650-yje prekybos vietų. Dar esama ir privačių smulkiųjų platintojų, bet jų parduodami užsienio spaudos kiekiai nėra dideli.

Nors per pastaruosius dešimt metų užsienietiškų leidinių skaitomumas Lietuvoje padidėjo tris–penkis kartus, vis dėlto tai dar labai mažai – dešimtis kartų mažiau nei, pavyzdžiui, Danijoje ar Olandijoje (tiesa, kai kurie besidomintieji užsienio informaciniais pranešimais tvirtina jų ieškantys internete).

Lietuvoje užsienio leidinius skaito maždaug po vienodai moterų ir vyrų. Tačiau moterys renkasi madų, rankdarbių, sveikatos leidinius, o vyrai – verslo ir politikos, technikos bei sekso. Vaikams dažniausiai užsakomi rusiški žurnalai.
Priminsime, kad į Lietuvą pristatytas leidinys priklausomai nuo jo populiarumo vidutiniškai pabrangsta nuo 3 iki 20 proc.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...