2014 Kovo 22

bėgimas, maratonas, sportas

Lietuviai – tikri bėgimo entuziastai

veidas.lt


Akivaizdu, kad bėgimas Lietuvoje tampa viena populiariausių sporto šakų. Tai puikiai įrodo ne tik šios sporto šakos renginių, kurių šiais metais planuojama surengti apie 70, gausa, bet ir juose dalyvaujančių žmonių skaičius. Jau dabar, iki didžiausio pavasario bėgimo renginio „Nike We run Vilnius/DnB pusmaratonis“ likus 65 dienoms, užsiregistravo beveik 3 tūkst. dalyvių. Tai – 1000 dalyvių daugiau nei pernai per tokį pat laikotarpį užsiregistravusių bėgikų.

„Jau pernai pastebėtas bėgimo populiarumo protrūkis: šiltais vakarais išbėgus į parkelį, prasilenkdavai su dešimtimis bėgikų. Dalyvaujančių bėgimo renginiuose skaičiai irgi įspūdingi – renginyje bėgo daugiau nei 5 tūkst. bėgimo entuziastų. Šiemet bėgimas ir toliau sėkmingai populiarėja, – sako renginio iniciatorės – sporto prekių gamintojos „Nike” – prekės ženklo atstovė Lietuvoje Milda Monstavičiūtė. – Be galo džiugina tai, kad bėgimo kultūra įsitvirtino Lietuvoje. Dėl to bėgimo renginiai taps tik smagesni, aplink bus daugiau besišypsančių, gerai besijaučiančių ir savimi patenkintų žmonių“.

2013 m. kovo mėnesio pabaigoje į tarptautinį bėgimo renginį buvo užsiregistravę 1725 žmonės. Šiuo metu į bėgimą iš viso yra užsiregistravę 2824 dalyviai. Šis skaičius nuolat auga. Per dieną vidutiniškai užsiregistruoja net 50 žmonių, kai tuo tarpu pernai metais – 30. Daugiausia dalyvių šiais metais renkasi 5 km distanciją (1319), į daugiau ištvermės reikalaujančią 10 km distanciją jau užsiregistravo 970 žmonių, 597 dalyviai ketina įveikti pusmaratonio distanciją. „Iš dabar užsiregistravusiųjų skaičiaus matyti, kad šiais metais bėgimo entuziastų yra dar daugiau. Tikiu, kad visiems, paskutinį gegužės sekmadienį susibūrusiems Vilniaus centre, surengsime pačią didžiausią pavasarinio bėgimo šventę“, – sako M. Monstavičiūtė.

Gegužę renginys Lietuvoje bus organizuojamas jau trečiąjį kartą. 2012 m. jame dalyvavo šiek tiek daugiau nei 2 tūkst. bėgikų. Pernai, siekiant kuo daugiau bėgimo entuziastų pritraukti į vieną vietą, buvo prijungta 21,098 km DNB pusmaratonio trasa, ir renginys sulaukė 5,2 tūkst. dalyvių. Šiais metais bėgimo renginyje tikimasi sulaukti daugiau nei 7 tūkst. bėgikų.

Norintieji dalyvauti tarptautiniame bėgime „Nike We Run Vilnius/DNB pusmaratonis“ gali pildyti registracijos anketą oficialioje renginio svetainėje www.werunvilnius.lt. Pirmieji 5 tūkst. užsiregistravusių dalyvių gaus specialius renginio marškinėlius, o registruojantis tradiciškai bus galima aukoti organizacijai „Gelbėkit vaikus“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...