2012 Gegužės 23

Lietuvės savo išlaidoms skiria dvigubai mažiau nei norėtų

veidas.lt


Lietuvės daugiausiai pinigų skiria savo mitybai, tačiau esant galimybei daugiausiai išleistų rūbams. Be to, kaip parodė sveikos gyvensenos populiarinimo „Activia programos“ iniciatyva atlikta apklausa, moterys mielai savo aprangai, mitybai, sportui bei grožiui skirtų dvigubai daugiau lėšų nei dabar.
Daugiausiai pinigų išleidžiama maistui, mažiausiai – sportui
Tyrimo metu moterų buvo klausiama, kiek pinigų kas mėnesį jos skiria mitybai, sportui, aktyviam laisvalaikiui, drabužiams bei įvairioms grožio priemonėms ir procedūroms. Respondenčių taip pat buvo teiraujamasi, kiek išleistų kiekvienai minėtų sričių, jei jų nevaržytų finansai. Analogiška apklausa buvo atlikta ir Latvijoje.
Apklausa parodė, jog mažiausiai per mėnesį tiek lietuvės, tiek latvės išleidžia fizinės formos palaikymui – sportui bei aktyviam laisvalaikiui – daugiau kaip 80 proc. abiejų šalių gyventojų tam skiria iki 100 Lt per mėnesį. Daugiausiai, apie 400 Lt, abiejų šalių gyventojos išleidžia savo mitybai. Tyrimo duomenimis, lietuvės savo išvaizdai puoselėti skiria kiek daugiau lėšų nei kaimynės. Vis dėlto, apie 90 proc. lietuvių makiažo priemonėms bei įvairioms grožio procedūroms kas mėnesį išleidžia iki 200 Lt., aprangai – iki 400 Lt.

Norėtų išleisti dvigubai daugiau
Jei nevaržytų galimybės, vidutinė lietuvė savo grožiui, sveikai mitybai bei stiliui per mėnesį skirtų apie 1500 Lt, kai dabar skiria apie 800 Lt. Galėdamos skirstyti lėšas kaip panorėjusios, lietuvės daugiausiai pajamų skirtų aprangai: kas penkta moteris tam per mėnesį išleistų iki 1000 Lt., o 18 proc. – daugiau nei 1500 Lt. Antroje vietoje pagal svarbą respondentėms yra fiziškai aktyvus laisvalaikis bei grožio puoselėjimas: net 11 proc. apklaustųjų šioms sritims skirtų daugiau nei 1500 Lt.
Labiausiai skirtumas tarp siekiamų ir realių išlaidų jaučiamas jauniausioje amžiaus grupėje: merginos iki 17 metų daugeliui sričių skiria iki 100 Lt, tačiau norėtų išleisti 1500 Lt ir daugiau. Apklausa parodė, jog moterų poreikiai mažėja su amžiumi, tačiau auga kylant pajamoms: net 33 proc. aukščiausias pajamas (3500 Lt ir daugiau) gaunančių moterų mielai aprangai per mėnesį skirtų daugiau nei 1500 Lt, jos gerokai daugiau išleistų ir kitoms tyrime nagrinėtoms sritims.

Lietuvių lūkesčiai labiau atitinka realybę nei latvių
Tyrimas atskleidė, jog latvės norėtų gyventi gerokai plačiau: net kiek daugiau nei ketvirtadalis jų aprangai mielai skirtų daugiau nei 1500 Lt, o 18 proc. tiek skirtų fiziškai aktyviam laisvalaikiui ir grožio puoselėjimui. Maistui latvės taip pat norėtų išleisti daugiau nei lietuvės – daugiau nei pusė jų tam skirtų nuo 400 iki 1000 Lt.
Šiuo metu vidutinė latvė savo mitybai, fizinei formai palaikyti bei stiliui per mėnesį skiria apie 700 Lt, tačiau norėtų išleisti apie 2000 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...