2011 Gegužės 13

Lietuva – užsienio investicijų pritraukimo pavyzdys

veidas.lt

BFL

Lietuva – šalis, sugebanti sėkmingai pritraukti tiesiogines užsienio investicijas (TUI). Apie tai kalbama paskelbtoje metinėje apžvalgoje „FDI Global Outlook report 2011“, kurią parengė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas kartu su „The Financial Times“ tyrimų bendrove „fDi intelligence“ (http://www.fdiintelligence.com).

Apžvalgoje rašoma, kad praėję metai teigiamų pokyčių atnešė beveik visoms Rytų Europos dalies šalims. Pažymima, kad Lietuvos rezultatai džiuginantys. Šioje šalyje TUI projektų padaugėjo 52 procentais. Pasak apžvalgos autorių, mažos šalys – tokios kaip Lietuva ir Estija, yra žymiai lankstesnės pritraukiant investicijas ir greičiau priima sprendimus.

Pasak apžvalgos, nors TUI projektų pasaulyje skaičius 2009 m. smuko 17 proc., o 2010 m. – 0,39 proc., jaučiama tam tikra stabilizacija. Apie trečdalio TUI sulaukė verslo ir finansinių paslaugų sektorius, taip pat atsigauna investicijos į pramonę – jos 2010 m. padidėjo 21 proc., o žemės ūkis įvardijamas kaip labai perspektyvi šaka. Pasak „FDI Global Outlook report 2011“, kol kas blogiausia situacija išlieka statybų ir nekilnojamo turto sektoriuose. Trečdalį visų TUI pritraukė Azijos–Ramiojo vandenyno regionas, Vakarų Europos šalyse tiesioginės investicijos mažėjo 19 proc.

Kaip skelbia Lietuvos statistikos departamentas, TUI srautas Lietuvoje 2010 metais padidėjo beveik 4 kartus lyginant su 2009 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...