Veidas.lt Veidas.lt
Lengvatinis PVM maistui taikomas daugelyje ES valstybių


Seime pasigirdo siūlymų taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto produktams, tikintis, kad tai juos atpigintų ir pagerintų sąlygas gamintojams.
Šiuo metu lengvatinis 9 proc. PVM taikomas tik centriniam šildymui, knygoms, kompensuojamiesiems vaistams ir viešbučiams. Visoms kitoms prekėms ir paslaugoms Lietuvoje taikomas 21 proc. PVM tarifas.
Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertė Kaetana Leontjeva siūlo visoms prekėms ir paslaugoms, ne tik maisto produktams, taikyti mažiausią Europos Sąjungos PVM direktyvos leistiną tarifą – 15 proc.
Priminsime, kad Lietuvoje iki 2008 m. 5 proc. PVM tarifas buvo taikomas keleivių vežimui, knygoms, laikraščiams, žurnalams, vaistams, viešbučiams ir kitoms apgyvendinimo paslaugoms, ekologiškiems maisto produktams, šviežiai, atšaldytai mėsai ir žuviai, rašytojo, kompozitoriaus ar atlikėjo paslaugoms, visų rūšių sporto ir kultūros renginiams.

Pagrindinis PVM tarifas maistui Europos šalyse (proc.)

Didžioji Britanija, Airija    0
Liuksemburgas    3
Italija    4
Lenkija, Kipras    5
Prancūzija    5,5
Belgija, Portugalija, Olandija, Malta    6
Vokietija    7
Slovėnija    8,5
Čekija, Austrija    10
Švedija    12
Suomija, Graikija    13
Vengrija    18
Estija, Slovakija, Bulgarija    20
Lietuva    21
Latvija    22
Rumunija    24
Danija    25

Šaltinis: Europos Komisija

Daugiau šia tema:

arrow1 komentaras

  1. Lengvatos maisto neatpigins
    Lengvatos maisto neatpigins
    2011-12-20 09:00

    Jau įrodyta, kad PVM lengvatos Lietuvoje neatpigina nei maisto nei kitų paslaugų. Tik įvedus dar papildoma mokestį, kuris butu susietas su prekybiniais ar kitais antkainiais sutramdytu spekuliantu apetitus.

Komentuokite