2013 Rugsėjo 27

Leidykla „Vaga“ pasidavė piratų pasiutpolkei

veidas.lt

internetas_narsykles


Leidyklos „Vaga“ sprendimas leisti legaliai nemokamai parsisiųsti iš interneto piratų svetainės „Linkomanija“ naują šios leidyklos išleistą Iljos Laurso knygą suerzino kitus kolegas leidėjus.
„Leidykla „Vaga“ yra Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) narė, bet ji su mumis šio savo sprendimo nederino, – teigia Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Aida Dobkevičiūtė. – Toks šios leidyklos sprendimas yra ganėtinai keistas, nes mes asociacijoje nuolat kalbame ir patariame leidėjams, kaip kovoti su piratavimu, kuris pridaro milijoninių nuostolių. Paprastai leidėjai, vos sužinoję apie jų išleistą kūrinį, platinamą per „Linkomaniją“, skuba kuo greičiau pateikti dokumentus, kad jiems priklauso kūrinio autorių teisės, ir tada pagal šios svetainės reglamentą kūrinys privalo per penkias dienas būti iš jos išimtas.“
Leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė taip pat stebisi kolegų neįžvalgumu. „Mūsų leidykla tikrai nesidalys savo kūriniais su piratais, o LLA pagrindinis šių metų uždavinys turėtų būti rasti būdų, kaip užkardyti piratavimą, nes jis sužlugdys leidybą“, – neabejoja L.Varanavičienė.
Savo ir savo autorių sukurta intelektine produkcija nesidalys ir leidykla „Alma littera“. Pasak šios leidyklos savininko Arvydo Andrijausko, pasaulio leidėjai kasmet rengia įvairius forumus, kuriuose diskutuoja, kaip pažaboti elektroninį piratavimą, o štai pastarajame tokiame forume, vykusiame Niujorke, didžiausi pasaulio leidėjai suformulavo kategorišką nuostatą – nedėti į internetą jokio nemokamo turinio.
„Skaitytojai privalo mokėti už turinį, tegul ir labai simboliškai – vieną litą, bet nemokamai neturi būti dalijami jokie grožiniai, mokslo ar kiti kūriniai. Mes privalome žmonėms diegti mintį, kad intelektinė kūryba yra toks pat produktas, už kurį privalu mokėti, kaip kad mokame pirkdami bet kokią kitą prekę“, – pabrėžia A.Andrijauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (36)

 1. Remis Remis rašo:

  O gal pas autorius Ilja Laurs pageidavo kad knyga butu platinama per Linkomanija? :) Jei autorius nori kad kuo daugiau zmoniu suzinotu apie jo knyga, apie jo destomas mintis, tai toks budas per linkomanija platinti yra super, o jei siekia “uzdirbti” ir parduoti kelis simtus knygos egzemplioriu, kur perskaitys geriausiu atveju tie keli simtai zmoniu nusipirkusiu knyga…

 2. Anonimas rašo:

  Didžiausi piratai yra bibliotekos… jos nusiperka vieną egzempliorių, kuriuo dalinasi su šimtais skaitytojų… juk kiekvienas turėtų pirkti savo nuosavą knygą, kad leidyklos neprarastų milijonų…

 3. Petras Petras rašo:

  Pavyduoliai,pinigu nori užsidirbt iš kitų žmoniu..

 4. Anonimas rašo:

  Tik idiotai taip bando kariauti su piratavimu. Jeigu butu kokia kita svetaine kuri butu tokia patogi ir prieinama, kur isirenku patinkancia knyga , paspaudziu mygtuka ir bum! po minutes knyga jau mano kompiuteryje/planseteje/telefone, tai uz tokias paslaugas man ir to petako susimoket nebutu gaila. O kad nelegaliai isigyt yra daaaaug paprasciau nei legaliai tai kas kaltas? pasimokytu is “piratu”.

 5. Paskaitytojas Paskaitytojas rašo:

  Tik idiotai taip bando kariauti su piratavimu. Jeigu butu kokia kita svetaine kuri butu tokia patogi ir prieinama, kur isirenku patinkancia knyga , paspaudziu mygtuka ir bum! po minutes knyga jau mano kompiuteryje/planseteje/telefone, tai uz tokias paslaugas man ir to petako susimoket nebutu gaila. O kad nelegaliai isigyt yra daaaaug paprasciau nei legaliai tai kas kaltas? pasimokytu is “piratu”.

 6. Antipiratas Antipiratas rašo:

  Esu smarkiai susijęs su pasauline kova su piratavimu. Esmė tame, kad kova su juoy ra visiškai betikslis dalykas, kadangi piratavimas nėra kažkoks esminis blogis per kurį prarandami pinigai. Kaip tik, tai leidžia pritraukti neapsisprendusį vartotoją. Apsisprendęs jeigu turi pinigų, nueis ir nusipirks tą knygą, filmą ar žaidimą, neapsisprendęs tikrai nemokės pinigų už tai. O jeigu pabandys nemokamai, jam patiks, galbūt kitą kartą jau ir nusipirks. Į tai tikrai galima žiūrėt kaip į ilgalaikę investiciją, ką manau ir padarė Ilja. Arba aišku lieka galimybė kaip sakė Remis, kad jisai nori tiesiog šviest tautą, o ne galvoja kaip užsidirbt kelis litus.

 7. Z Z rašo:

  Visi parašyti kūriniai savyje originalumo turi iki 8% nors tai labai optimistinis skaičius, dažniausiai tai jau kažkur aprašyti dalykai apvilkti kaitais pavadinimais, atvaizduojamas kitas laikotarpis…

  Taip kad autoriai ir leidėjai turėtų truputį kaip sakant (shut the f*ck up)

  Nes jei pradėt narstyt jų kūrinius greit nebeliktų jokių autorysčių, o dar ir reiktų susimokėti

  Jūsų reikalas ar dalintis su pasauliu savo interpretacijomis. Bet pinigų jos nevertos

 8. Povilas Povilas rašo:

  Čia nebuvo leidyklos sprendimas, čia buvo Laurso sprendimas. Ir jei būtų leidykla jam pabandžiusi paprieštarauti, būtų blogai. O Laursui daug svarbiau žinomumas, negu keli litai iš knygos “ant alaus”.

  Ir ta mintis kad “Skaitytojai privalo mokėti už turinį” yra teisinga, išskyrus tuos atvejus, kai pats autorius nori dalinti turinį nemokamai. Kas čia ir įvyko.

 9. 1Ceslovas 1Ceslovas rašo:

  Aai blet… Jau tik nipizdi, kad i linkomanija idejus knyga, “leidyba suzlugdys”. Nu tu krw krw, kai paskaitau tokius sakinius tai nz juoktis ar verkt.
  Kas zlugdys? kokia leidyba? 90% linkomanijos yra DEGRADAI PACUKAI, periodiskai uzgeriantys studentai, ir seip nerdai. + linkomanijoj ner tiek jau daug tu vartotoju. Jie ten jokiu knygu neskaite ir neskaitys, jie tik forume spamint ten susirenka, ir zaidimukus pumpuot, ir poto dziaugtis kad va isleido nauja assasins creed, ir dabar i mokykla del to neisiu :D
  Tad tokius straipsnius paskaicius juokas ima. O be to turint galvoje kaip graziai tie knygynai irengti, as manyciau kad pakankamai nexujovai jie uzdirba is tu knygu, leidejai taip pat.
  Tad nustotu zliumbt.

 10. Veidas Veidas rašo:

  Sudelfėjo veido straipsniai…

 11. aurimas aurimas rašo:

  as galiu paskayt viena, piratavimas piratavimu, bet cia kaip vienas rase, as uzmerktom akim pirkt nezadu ko nezinau ar patiks man ir t.t. o kai tau dalykas ( movie, game, ar app) patinka tikrai negaila nusipirkt is tiekeju, nes ir update buna ir pan, ko pas piratukus reiktu laukt menesius, tai kam to reikia? Patinka – perki pas tiekeja, pabandei – nepatiko nu ir aciu dievui kad 30euro nesuplojai. Jei duotu bent demo visus nemokamai butu kitras reikalas…. nes pvz zaidimu demo ir to is lt pc zurnalu gali tik gaut, kurie kainuoja po ~15lt, o ten meslas arba pc netempia…. visi tik apie autoriu teises galvoja, o kas apie zmogu pagalvos? kam det tas kainas po 30-60-90 euru, kai nupirks iki 100-500vartotoju, o jei butu tarkim zaidimas 5LT legalus tai net neabejoju kad koks 1.000.000 nepagailetu ir atsisiustu… Cia viska godumas daro… visi direktoriai nieko neveikdami nori piniguose vartytis, va kur problema

 12. Linkomanas Linkomanas rašo:

  Esme tokia jai ne linkomanija nieks apie ta knyga isvis nebutu suzinoja! ir musu linkomanijoj gi ne 3milijonai! o tik 200.000 . ir is ju nelabai kas ta knyga skaitis . ar skaite.! gal 2 – 3 atsisiunte!

 13. aurimas aurimas rašo:

  butent atsisiuntusiuju butu skaicius -/+ 15-30 ai ai ai… bakrotas lietuvos leidykloms

 14. a a rašo:

  bet manau toks stgraipsnis tik ir yra reklama knygai… tuoj isims is linkomanijos, nu ir ka , su tokiu piaru knyga isejo reikia nusipirkt ir paskaityt, dar vienas galimas variantas :)

 15. Pranašas Pranašas rašo:

  Jau artėja tas laikas kai dings popierinės knygos visai. Ir nereiks jokių piratų. O ir elektroninėms ne kokia ateitis. Mano vaikus priversti ką nors paskaityti tai kalnus nuversti. Tai ateity naujos kartos gali ir visai neskaityti išskyrus tai ką privers mokykla. Manau ateity tik scenarijai filmui bebus kuriami ir skaitomi …

 16. JJ JJ rašo:

  Jeigu kas ir sužlugdys leidybą Lietuvoje tai tik nesveikos knygų kainos. Nauji kūriniai ar pažintinės knygos dabar kainuoja apie 50-60 litų. Ką jie bando prajuokinti tokiomis kainomis? Už tokias sumas pirkau po 2-3 knygas iš Amerikos ir dar už siuntimą sumokėti užteko.
  “nemokamai neturi būti dalijami jokie grožiniai, mokslo ar kiti kūriniai.”
  Koks atgyvenęs mąstymas. Kažkas tikrai nenutuokia kaip ‘piratus’ patraukti į pirkėjų pusę.

 17. edd edd rašo:

  O čia jau save apsišiko su tokiu pasakymu. Aklas idiotas, nematantis daugiau nieko, tik pelną.

  „Skaitytojai privalo mokėti už turinį, tegul ir labai simboliškai – vieną litą, bet nemokamai neturi būti dalijami jokie grožiniai, mokslo ar kiti kūriniai. Mes privalome žmonėms diegti mintį, kad intelektinė kūryba yra toks pat produktas, už kurį privalu mokėti, kaip kad mokame pirkdami bet kokią kitą prekę“, – pabrėžia A.Andrijauskas.

 18. G G rašo:

  Nu dėl manęs gali pirataut, gali nepirataut. Vistiek skaitysiu popierines knygas, kaip skaitęs. Nepatinka man e.knygos nors tu ką. O popierinių nenupiratausi. Peace.

 19. Noname Noname rašo:

  “Leidyklos „Vaga“ sprendimas leisti legaliai nemokamai parsisiųsti iš interneto piratų svetainės „Linkomanija“ naują šios leidyklos išleistą Iljos Laurso knygą suerzino kitus kolegas leidėjus”
  Supyko ponai leidėjai jog kaškam parūpo ir neturtingu žmoniu švietimas ir informacijos dalijimasi , taipogi nemokama reklama autoriui .
  Juokinga darosi nuo tokiu straipsniu ir tokiu pykimu , koks jusu reikalas kas ka daro kada žmogus prades savo gyvenima gyventi o ne svetimus aptarinėti ?
  Bet cia tik mano nuomonė.

 20. As As rašo:

  Paskaitai komentus, ir supranti, yra Lietuvoj protingu zmoniu. Kodel gi valdzioi ju ner?

 21. egle egle rašo:

  o kodel el.knyga kainuoja tiek pat kiek popierine??? juk el.knygos isleidimo kastai tikrai mazesni negu popierines.

 22. APaul APaul rašo:

  Piratavimas iš esmės nuostolio nedaro, labiau populiarina. Straipsnio autorius kaip nupirktas

 23. To AS To AS rašo:

  Protingi valdzioje sedi, tiesiog jiem ne tauta rupi. Jie tiesiog protingai vagia.

 24. . . rašo:

  Labai paprastas dalykas. Prieš kelerius metukus į Linkomaniją ėmė kelti fantastikos leidyklos Eridanas knygas. Pamažu sukėlė visą kolekciją bemaž. Leidyka numirė per kelis mėnesius :)

 25. Dagys Dagys rašo:

  Čia kaip tik reikia sveikinti ir padėkoti Vagai ir Laursui, kad pasidalino knyga nemokamai

 26. unloved unloved rašo:

  O kaip vertinate bibliotekos paslaugas? Tos yprastos, tikros bibliotekos.. ateini, pasiskolini knyga ir toliau padedi i lentyna, kad kiti pasiskolintu .. uz knyga sumokama viena karta – kai ja nuperka biblioteka. Linkomanija analogiska – kazkas pirma kart sumoka uz knyga ir paleidzia i internetines lentynas skolintis kitiems. Tai… gal bibliotekas uzdarykim?

 27. Mantas Mantas rašo:

  Kas seis laikais perka knygas? Visi naudojasi internetu, to viskas ir pasakyti. O kas nori pirkti knygas prasom, vistiek atsiras kas nupirks. O kas gauna nemokamai is interneto, tas protingai daro, nes seis laikas niekas beveik neskaito knygų tik tiek kas nemoka naudotis internetu ar seip kažkokie keisti..

 28. x x rašo:

  Gal jūs atsižvelkite ir į tai, gerbiami leidėjai, kad šiuo metu statistinis lietuvis neturi galimybės įpirkti naujos knygos,kadangi mokesčiai ir pragyvenimui skirtos išlaidos yra daug didesni už minimalią algą, todėl ir pirataujama.

  Būtų normali šalis, normalus atlyginimas, dar ne tiek pirktų. Kodėl Vokietijoje žmonės nevengia pirkti naujausių knygūų filmų DVD formatu? Todėl, kad ten pakankamai gaunama net dirbant paprasčiausią darbą.

 29. anon anon rašo:

  nuo kada failu apsikeitimo sistema yra vadinama piratavomi? ji tam ir buvo sukurta – dalintis informacija, knygomis. jei sio straipsnio autorius is ten “nusipiratauja” cicino daina, tai nereiskia kad sistema – piratai!

  gaila…kiek daug idiotu pasaulyje…

 30. manau manau rašo:

  Tos “Autoriu gyneju” kontoros veikia kaip reketo grupuotes. tuscia vieta ilgai nebuna, susodino primityvius reketyrus, henytes,tulpinius – dabar nauji, iteisinti. Imone kuri montuoja apsaugos kameru sistemas, perka is musu kietus diskus kameru vaizdo irasymo irenginiams. Susimoka procentus autoriams. Tai kuriems “autoriams” dabar priklauso tie procentai, kai vartotojas irasineja savo namu aplinkos vaizda? Anksciau tai vadino “stogu” :) )

 31. virusas virusas rašo:

  nu as trumpai: parsipuciau knyga truputi paskaiciau perbegom man patiko!!!
  bet as toks zmogus kad knyga skaityt maloniau uztai nuejau ir nusipirkau tikrai negaila tu pinigu!!!

  leidyklos turetu kaiptik su lm bendraut ir det e var i lm !!!! tiek

 32. As As rašo:

  Juk kopija yra ir pas autoriu puslapije. Tai koks skirtumas kas ja platina.

 33. Karolis Karolis rašo:

  Leidyklom palinkeciau ismokti vienos taisykles versle: Daryk geriau, o jei negali – prisitaikyk arba bankrutuok.

 34. . . rašo:

  O norit pasakyt popierinėmis knygomis ar CD nepirataujama? O bibliotekos? Turi kelias kopijas ir dalija šimtams? Aš nusipirkusi knygą ją skolinu pusei savo draugų, tas pats su filmais ir muzika.

 35. Igoras Igoras rašo:

  Kai autorinių teisių turėtojas pats leidžia, tai čia jau ne piratavimas. Leidėjams reikėtų nepamiršti, kad autorinės teisės yra saugomos tik dėl to, kad tai yra susitarimas tarp visuomenės ir autoriaus, ar autorinių teisių turėtojo, tai yra nauda turi būti lygiavertė abiem šalims.

 36. asd asd rašo:

  Visos leidyklos, ir kiti tarptininkai greitai zlugs. nustos isvis egzistave. ir pats metas!
  autoriai jau ir taip susieti su savo gerbejais per socialinius tinklus. tad kam tie tarpininkai.

  Kas gerbia autoriaus darba, ir jei jis tikrai kokybiskas ar taip ar taip parems ir sumokes gerbejas. ir suzinojusiu zmoniu apie jo darba bus x100000 daugiau. kas turi didele verte.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...